کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / آشپزی با تخم مرغ های مانده | کدبانو باشید
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

آشپزی با تخم مرغ های مانده | کدبانو باشید

آشپزی, تخم مرغ, نکات خانه داری

آشپزی با تخم مرغ های مانده | کدبانو باشید

۱-مي‌توانيد تخم‌مرغ‌هاي پخته شده را نصف كنيد و با آنها يك سيني پيش‌غذاي خوشمزه درست كنيد كه هر كسي را به اشتها بياورد. كافي است كمي نمك روي آنها بپاشيد و هر كدام را با يك ادويه رنگي تزئين كنيد. يكي را با فلفل قرمز، يكي را با آويشن. حتي مي‌توانيد از خلال پسته و سبزي‌هايي مثل جعفري هم استفاده كنيد.

۲-مي‌توانيد تخم‌مرغ را خرد كنيد، آن‌را با سس مايونز و كمي سبزي معطر قاطي كنيد و به‌عنوان سس به هر ساندويچي كه دوست داريد اضافه كنيد. اين تركيب با ساندويچ مرغ، عالي مي‌شود.

۳-تخم‌مرغ‌ها را خرد كنيد، آنها را با پودر كاري و سس مايونز و كمي نمك مخلوط كنيد. يك برگ كاهو روي نان بگذاريد و سالادي كه درست كرده‌ايد را روي كاهو بگذاريد. حالا مي‌توانيد از ساندويچ خوشمزه‌اي كه درست كرده‌ايد لذت ببريد.

۴-تخم‌مرغ پخته هر سالادي را خوشمزه مي‌كند. تخم‌مرغ مانده از شب گذشته را خرد كنيد و روي سالاد كاهو يا هر سالاد ديگري كه دوست داريد بريزيد. هم طعم آن را بهتر مي‌كند هم پروتئين به آن اضافه مي‌كند.

۵-تخم‌مرغ پخته را با نعنا، ريحان، جعفري و كمي نمك و فلفل سياه مخلوط كنيد و لاي نان تست بگذاريد. مي‌توانيد به اين تركيب تن ماهي هم اضافه كنيد. اين نان‌ها را در ساندويچ ساز بگذاريد تا براي عصرانه اسنك خوشمزه و سالمي داشته باشيد. اين اسنك براي ميان‌وعده مدرسه بچه‌ها هم خوب است.

۶-تخم‌مرغ‌ها را نصف كنيد، زرده آنها را بيرون بياوريد و با مايونز و سس تند و نمك و فلفل مخلوط كنيد. اين زرده‌ها را با قيف خامه، دوباره درون سفيده‌ها بگذاريد و كمي فلفل پاپريكا روي آن بريزيد. مي‌توانيد از اين طعم جديد لذت ببريد.

۷-پيتزاي تخم مرغ، يكي از خوشمزه‌ترين ميان وعده‌هاست. روي نان تست يك حلقه گوجه فرنگي بگذاريد، تخم‌مرغ‌ها را حلقه حلقه كنيد و روي آن بچينيد و در نهايت كمي پنير موزارلا روي آن بپاشيد. حالا بايد آنها را در فر بگذاريد تا پيتزاي متفاوت شما آماده شود.

آشپزی با تخم مرغ های مانده | کدبانو باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *