کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / از مضرات بی دندانی که نمی دانستید
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

از مضرات بی دندانی که نمی دانستید

بی دندان, بهداشت دهان و دندان, مقالات دندانپزشکی

از مضرات بی دندانی که نمی دانستید

در دهان هر انسان حداقل حدود ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه دندانی وجود دارد، تاکید کرد: بهترین ابزار بیمه‌ کردن دندانها رعایت بهداشت و اصول مراقبتی آنهاست.

از بی دندانی فاصله بگیرید و نگذارید این عارضه منجر به پیری زودرس و ایجاد بیماری های مختلف در شما شود و سراغ ایمپلنت های دندانی بروید.

کاوه سیدان دبیر انجمن ایمپلنتولوژی ایران با عنوان این مطلب اظهار داشت: زمانی که فردی دندان‌های خود را از دست می‌دهد با این ذهنیت که مشکلی به ‌وجود نمی‌آید مجبور به مصرف غذاهای نرم ‌تر شود، این دسته غذاها اغلب از کربوهیدرات‌ و موادغذایی پرکالری هستند از اینرو غذاهای با پروتئین کمتر و فیبر کم مصرف می کند و درنتیجه دچار چاقی و اضافه وزن می‌شود و درکنار افزایش چربی‌های دور شکم و تنگی عروق، دستگاه گوارشی وی نیز دچار اشکال جدی می‌شود.

وی با بیان اینکه تمام این مشکلات موجب می‌شود که اگر قرار باشد فردی ۷۵ سال عمر کند به دلیل این تغذیه نادرست و در پی فقدان دندان، ۵ تا ۱۰ سال و یا بیشتر از سالهای عمرش کم می‌شود، گفت:  بی‌دندانی هم بر طول عمر و هم بر کیفیت زندگی اثر سوء می‌گذارد.

این موضوع آنقدر مهم است که سازمان بهداشت جهانی در بیانیه سال ۲۰۰۸ خود به موضوع بی‌دندانی در جوامع پرداخت و در یکی از بند‌های مصوبه جهانی بر داشتن دندان به عنوان یکی از لازمه‌های حقوق انسانی تأکید کرد.

دبیر انجمن ایمپلنتولوژی ایران افزود: پیرشدن جمعیت و تغذیه نادرست نیز تأثیرات مخربی دارد که استفاده از ایمپلنت‌های دندانی را چندین برابر خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *