کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / از نشانه ها و علائم سرطان دهان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

از نشانه ها و علائم سرطان دهان

سرطان دهان, علائم سرطان دهان, نشانه های سرطان دهان, سرطان, علائم سرطان, علل سرطان دهان, علت سرطان دهان

از نشانه ها و علائم سرطان دهان

سرطان دهان یکی از شش سرطان شایع در ایالات‌متحده است. به همین دلیل محققان برای تشخیص نشانه‌هایی از این سرطان که زودتر از همه بروز می‌کنند تلاش کرده‌اند و ادعا می‌کنند دندانپزشکان، افرادی هستند که این نشانه‌های زودرس را بهتر از هر کسی می‌توانند تشخیص دهند.

از آنجا که تشخیص به موقع این سرطان، جان ۸۰ درصد مبتلایان را نجات می‌دهد، دندانپزشکان هم به بررسی نشانه‌های این بیماری در دهان بیماران‌شان ترغیب شده‌اند.

سرطان دهان خود را با ضایعات سفید و قرمز نشان می‌دهند. این ضایعات معمولا روی زبان، سقف دهان و بافت‌های نرم کام در پشت زبان دیده می‌شوند. از آنجا که این ضایعات بدون درد هستند، در اغلب موارد برای بیماران تشخیص وجودشان هم دشوار است و تنها دندانپزشکانی که با دقت وضعیت ظاهری دهان را مورد بررسی قرار می‌دهند، می‌توانند از وجود آنها باخبر شوند.

سرطان‌ دهان معمولا در افراد بالای ۴۰ سال ایجاد می‌شود اما حتی اگر میانه‌ای با سیگار ندارید و سن‌تان کمتر از ۴۰ است، توصیه های دندانپزشکی که نشانه‌هایی مشکوک در دهان شما می‌بیند را جدی بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *