کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / از چه سنی مسواک زدن بچه ها شروع شود؟
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

از چه سنی مسواک زدن بچه ها شروع شود؟

بسیاری از پدران و مادران از دندانپزشکان کلینیک دندان پزشکی این سوال را دارند که از چه سنی کودک مسواک زدن را شروع کند. امروز مطلب را به نقل از خبرگزاری مهر برای شما آماده کرده ایم و امیدواریم این مطلب برایتان مفید باشد.

مطلب راهنمای خرید مسواک خوب برای کودک مفید است.

مسواک زدن 65464654

مسواک زدن باید از دوره نوزادی شروع بشود تا به تدریج به عادتی در طول زندگی درآمده و از دندانها در طول دوره بزرگسالی محافظت شود.

آکادمی دندان پزشکان آمریکا در مورد آغاز مسواک زدن از دوران کودکی این توصیه ها را مطرح می کند:

۱ – شروع به تمرین رعایت بهداشت دهان و دندان بلافاصله بعد از تولد نوزاد از طریق پاک کردن لثه‌ها با دستمالی نرم و تمیز آغاز شود.

۲ – هرگز به نوزادتان در رخت خواب یا تخت خوابش با شیشه شیر ندهید.

۳ – با شروع به دادن غذا به نوزاد، غذاهای سفت سالم را انتخاب کنید تا مانع از پوسیدگی دندان هایشان شود. (آیا می دانید چه تعداد از ایرانی های دچار پوسیدگی های دندانی هستند؟)

۴ – تا سن سه سالگی کودک دندان‌های کودک‌تان را ۲ بار در روز مسواک بزنید. از خمیردندان حاوی فلوراید به اندازه ۱ دانه برنج استفاده نمایید.

۵ – بعد از سن سه سالگی اجازه بدهید خود کودک با نظارت شما مسواک بزند. ۲ بار در روز و از خمیردندان حاوی فلوراید به اندازه یک نخود استفاده بکنید.

همیشه به بهداشت دهان و دندان های کودکاتات دقت کنید و سعی کنید کاری کنید که بچه ها به مسواک زدن علاقه مند شوند. پدر و مادر با رعایت بهداشت دهان و دندان های خودشان به کودکاشان آموزش می دهند که رعایت بهداشت دندانها و دهان مهم و لازم است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *