کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / استریا چیست؟ + روش های برای جلوگیری از استریا
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

استریا چیست؟ + روش های برای جلوگیری از استریا

مجله پزشکی, پوست زیبا, زیبایی

استریا چیست؟ + روش های برای جلوگیری از استریا

تقریبا ۸۰ درصد از خانم‌ها و آقایان در نقطه‌ای از بدن، روی پوست‌شان حداقل یکی، دو تا خط افقی یا عمودی صورتی یا سفیدرنگ دارند که خیلی سرسخت هستند و با هیچ کرمی هم برطرف نمی‌شوند! این خطوط که مثل جای پنجه گربه می‌ماند «استریا» نام دارد.

در مواردی مثل بارداري برای جلوگیری از بروز استریا می‌توان در نیمه دوم بارداري از کرم‌هایی که قابلیت کشش پوست را افزایش می‌دهد استفاده کرد که توسط متخصصان پوست قابل تجویز است. استفاده از ترکیبات ویتامین C نیز هم به صورت خوراکی و هم به صورت کرم‌های موضعی در افزایش قدرت کشش کلاژن پوست موثر است. البته امروزه استفاده از لیزرها به‌خصوص در مراحل اولیه که خطوط استریا بنفش‌رنگ و ارغوانی‌رنگ هستند درجاتی از موفقیت را به همراه داشته است اما معمولا برای مواردی که وسعت استریا زیاد است چندین دوره درمانی لازم است که هزینه‌های زیادی را در پی خواهد داشت. از طرفی موفقیت این روش بیشتر از ۳۰ درصد نیست و زمانی که خطوط استریا رنگ سفید پیدا کرده باشد کمتر با این روش بهبود پیدا می‌کند.

لیزرهابه خصوص لیزر Starlux و لیزرهای فرکشنال می‌توانند تا حدودی روی استریا تاثیرگذار باشند. البته تاثیرگذاری آنها روی استریای قرمز بیشتر از استریای سفید است (همان‌طور که می‌دانید استریا در ابتدا قرمز است و بعد به تدریج روشن و سفید می‌شود). همچنین تاثیرگذاری آنها بسته به شرایط فرد می‌تواند از ۳۰ تا ۷۰ درصد متغیر باشد اما معمولا صددرصد استریا را رفع نمی‌کنند. برای تاثیرگذاری باید حداقل ۳ تا ۴ بار به فاصله يك ماه‌‌و‌نيم تا ۲ ماه استفاده از لیزر تکرار شود.

استریا چیست؟ + روش های برای جلوگیری از استریا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *