کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / اصلاح طرح لبخند + هزینه و قیمت طراحی لبخند دندانپزشکی ۹۶
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

اصلاح طرح لبخند + هزینه و قیمت طراحی لبخند دندانپزشکی ۹۶

اصلاح طرح لبخند

اهمیت طرح لبخند افراد به هیچ وجه کمتر از آنچه بیان می شود نیست، لبخند شما اولین چیزی است که بسیاری از افراد هنگام برخورد با شما به آن توجه می‌کنند، دندانها عامل مهمی در زیبایی و جذابیت صورت می‌باشد و در مطالعات مختلف ثابت شده است که بیش از ۵۰ درصد زیبایی صورت به خط لبخند، رنگ و فرم دندانها مرتبط است.

اصلاح طرح لبخند + هزینه و قیمت طرح لبخند دندانپزشکی

این که داشتن لبخند زیبا تا چه حد اهمیت دارد و اینکه اصلاح رنگ، فرم و نظم دندان‌ها تا چه اندازه میتواند در ظاهر و زیبایی فرد تاثیر گذار باشد انکار ناپذیر است.

امروزه مردم به دنبال داشتن دندانهای زیبا، درخشان، سفید و مرتب هستند. لبخند شما می تواند تاثیرات ماندگار بر افراد غریبه و دوستانی داشته باشد که در طول روز با آنها ملاقات می کنید و نیز می‌تواند نقش کلیدی در افزایش اعتماد به نفس و خودباوری شما داشته باشد. یک لبخند زیبا می تواند زندگی اجتماعی شما را ساده تر کند، طرز رفتار شما را بهبود بخشد، و هر گونه احساس عدم امنیت و تشویش را از شما دور کند.

دندانپزشکی شبانه روزی هروی: اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند به مجموع درمان‌هایی گفته می شود که جهت زیبا کردن لبخند بر روی اندازه دندانها، شکل دندانها، رنگ دندانها، نحوه قرار گیری آنها، طول دندان، طرح لثه و میزان نمایان شدن لثه در هنگام لبخند انجام می شود. در اصلاح طرح لبخند از قوانین نسبت های طلایی بصری استفاده می شود.

بهترین گزینه ها

لامینیت سرامیک و ونیر کامپوزیت بهترین گزینه برای اصلاح دندانی طرح لبخند است.

در مواردی ممکن است به ارتودنسی، ایمپلنت، جراحی زیبایی لثه، سفید کردن دندان و تزریق بوتاکس نیاز باشد.

اصلاح طرح لبخند به چه چیزهایی بستگی دارد؟

اصلاح طرح لبخند وابسته به اجزای صورت شما همچون نوع پوست، رنگ مو، دندان (رنگ، پهنا، درازا، ظاهر و نمای دندان)، بافت لثه و لب ها است که برای داشتن یک لبخند ایده آل باید این اجزا در بهترین حالت ممکن باشند. اصلاح طرح لبخند برای افراد به دلایل و انگیزه های مختلف انجام می شود و به این ترتیب با توجه به ملاحظات منحصر به فرد می تواند به صورت سفارشی بر روی هر یک از اجزای مختلف صورت آنها عملیات اصلاحی انجام شود.

موارد زیر در اصلاح طرح لبخند شما مهم هستند

لامینت دندان

برای مشکلات زیبایی ناچیز و غیر جدی، همچون تراش، ترک، فاصله مشخص بین دندان، و سایر مشکلات مشابه می توان از خدمات روکش دندان برای رفع مشکل استفاده کرد. این ابزار مصنوعی دندان پزشکی ظاهری شبیه دندان دارد و تقریباً ضخامت آن به اندازه پوسته تخم مرغ یا لنز چشم است که با چسب مخصوص دندان پزشکی به سطح بیرونی دندان چسبانده می شود و به این ترتیب می تواند ایرادهای دندان را پنهان کرده و ظاهری یکنواخت، منظم و طبیعی به دندان بدهد. در نتیجه با استفاده از این روش شما می توانید لبخندی زیبا داشته باشید.

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر پوسته نازکی از مواد همرنگ دندان است که بطور مستقیم به صورت لایه لایه توسط دندانپزشک روی سطح خارجی دندان قرار داده و چسبانده می شود؛ در واقع کامپوزیت ونیر مشابه لمینیت دندان است ولی جنس آن از کامپوزیت است و نیاز به قالبگیری و لابراتوار ندارد.این روش بسیار محافظه کارانه بوده و بدون تراش یا حداقل تراش ممکن انجام می شود.

دیده شدن بیش از حد لثه ها

نمایان شدن بیش از حد لثه زمانی مشاهده می شود که بافت لثه بخش بیشتری از دندان را نسبت به حالت عادی یا مطلوب می پوشاند. تاثیر کلی این موضوع می تواند مربوط به عدم رشد کامل دندان ها یا رشد بیش از حد قسمت قدامی فک بالا و یا لب بالای کوتاه باشد. حتی اگر شما ظاهراً از سلامت دهان برخوردار باشید و دارای دندان های سالم، متناسب و سفید در زمان لبخند باشید، نمایان شدن بیش از حد لثه می تواند لبخند شما را نازیبا کند. جهت درمان این حالت می توان بافت اضافی لثه و حتی استخوان را با استفاده از لیزر یا روشهای متداول جراحی حذف کرد. این تکنولوژی به ما امکان می دهد بافت لثه را به سرعت، بطور ایمن و با حداقل نگرانی برای بیمار اصلاح کنیم و به این ترتیب بتوانیم ظاهر لبخند زیبا تری داشته باشیم.

خط لبخند

خط لبخند یک خط ذهنی است که لبه دندان بالایی شما را از یک طرف به طرف دیگر دنبال می کند و به صورت ایده آل باید مشابه منحنی لب پایین شما در زمان لبخند زدن باشد. این تعریف استاندارد برای طرح لبخند می تواند برای کمک به تعیین میزان انحنای مورد نیاز برای لبه دندان های شما مورد استفاده قرار گیرد.

شکل دندان ها باید با صورت شما سازگار باشند

دندان افراد می تواند مستطیل، مستطیل کشیده، مثلثی و یا بیضی شکل باشد. اصولا شکل دندان ها باید با فرم صورت فرد سازگار باشد.

طول مناسب دندان منجر می شود دندان شما ظاهر شاداب تر و جوان تری داشته باشد. بالا رفتن عمر دندان باعث سایش آن می شود که اغلب موجب کوتاهی و صاف شدن زوایای گرد لبه های دندان می شود.

صاف شدن و کوتاهی لبه دندان ظاهر پیر و خشنی را تداعی می کند. در این حالت درمان طرح لبخند برای این دندان ها می تواند شامل بازسازی شکل آنها و بلند کردن آنها برای چند دندان جلویی با استفاده از روش ونیر کامپوزیت یا استفاده از لامینیت سرامیکی باشد.

دندان های مرتب

دندان هایی که چرخش دارند، روی هم قرار گرفته اند یا بین آنها فاصله وجود دارد به سادگی می توانند از طریق خدمات ارتودنسی اصلاح شده و مرتب شوند و در نهایت می توان وضعیت آنها را با لامینیت کردن بهبود بخشید. در برخی موارد فقط با لامینیت کردن مشکل نامرتبی حل خواهد شد.وجود یک یا چند دندان از دست رفته در دهان شما می تواند تاثیر منفی بر ظاهر لبخند شما داشته باشد. در این حالت دندان های از دست رفته را می توان با استفاده از ایمپلنت جایگزین کرد.

رنگ دندان ها

هنگامی که رنگ دندان خود را در نظر می گیرید، به خاطر داشته باشید که تیرگی یا بدرنگی دندان ممکن است به خاطر عمر دندان شما باشد. یک طرح لبخند مناسب از اجزای مشخصی تشکیل شده که عبارت از روشنی و سفیدی دندان است که در عمل می تواند منجر شود دندان های شما ظاهری جوان و شاداب داشته باشند.

دندانپزشک زیبایی در یافتن توازن مناسب بین ارائه یک چهره روشن تر، خنده سفیدتر و حفظ رنگ طبیعی دندان شما دارای مهارت و تجربه کافی است.اگر دندان شما لکه دار یا بدرنگ شده باشد (حتی اگر این دندان ها سالم، مرتب، و یکنواخت باشند)، این لکه ها می تواند تاثیر منفی بر ظاهر لبخند، اعتماد به نفس و حس رضایت شما داشته باشد. با استفاده از خدمات حرفه ای سفید کردن دندان که ممکن است در مطب دندان پزشک یا در خانه شما انجام شود، شما می توانید دندان های خود را چند درجه روشن تر کنید. تاثیر انجام این کار بر روی دندان می تواند در ظاهر لبخند شما باشد که نتایج فوق العاده برای شما به همراه دارد.

اصلح طرح لبخند با انواع روش ها

۱ – لمینت

لامینیت دندان و روکش کردن دندان زمانی استفاده می شود که دندانها بد رنگ، بد شکل و یا از هم فاصله داشته باشند.

هر چند برای این روش درمانی هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و بیماران در هر سنی که باشند می توانند از آن استفاده کنند، اما از آنجا که در این روش مقداری از دندان ها تراش داده می شود، بهتر است برای نوجوانان و کودکان استفاده نشود. زیرا در صورتی که بخواهد روکش ها را کنار بگذارد، امکان آن وجود ندارد و مجدد از روکش استفاده کنند .

۲ – ایمپلنت

یکی دیگر از روش های اصلاح طرح لبخند، جایگزین کردن دندان است. در کسانی که به هر دلیلی یکی از دندانهای خود را از دست داده باشند، ترمیم دندان های آنها تنها با استفاده از روش کاشت دندان انجام می شود.

البته گفته می شود این روش تنها برای افرادی بالای ۱۸ سال قابل استفاده است. در صورتی که یکی از دندانهای کودک کنده شود، نمی تواند از این روش استفاده کند. تنها راهی که برای او باقی می ماند، استفاده از پروتزهای مصنوعی برای پرکردن جای خالی دندان است که تا سن ۱۸ سالگی در دهان باقی مانده و پس از رسیدن به سن مناسب، می تواند از روش کاشت دندان یا ایمپلنت دندان استفاده کند.

در واقع در سنین کودکی استخوان فک به رشد کافی نرسیده تا بتواند به پایه ایمپلنت متصل شود.

۳ – ارتودنسی

ارتودنسی یکی از درمان هایی که به تحمل بالایی نیاز دارد. این روش درمانی بین ۶ ماه تا دو سال به طول می انجامد و در این مدت نیز معاینات ، بررسی ها و ترمیم های زیادی را می طلبد.

از این نظر ممکن است کودکان تحمل برخی از مراحل درمان ارتودنسی را نداشته باشند. با این وجود باید گفت از آنجا که ارتودنسی برای حرکت ریشه دندان ها صورت می گیرد تا نهایتا دندانها مرتب شوند، به هر میزان که سن بیمار کمتر باشد، ریشه دندان در مدت کوتاه تری حرکت کرده و به جای استاندارد خود می رسد که در سنین پایین تر (بین ۱۰ تا ۱۸) ریشه دندان ها به اندازه کافی محکم نشده اند و به راحتی حرکت می کنند و همین عامل موجب کمتر شدن طول درمان ارتودنسی می شود.

با وجود این ، هیچ محدودیت سنی برای ارتودنسی وجود ندارد و تمامی بیماران در هر سنی که باشند می توانند برای انجام این روش اقدام کنند.

هر چند گفته می شود که در سنین بالاتر ، طول درمان بیشتر است و نتیجه نیز با سختی بیشتری حاصل می شود، با این وجود هر کس در هر سنی می تواند از این روش اصلاح طرح لبخند استفاده کند.

۴ – سفید کردن دندان ها

سفید کردن دندان یا بلیچینگ نیز یکی دیگر از روش های مرسوم برای اصلاح طرح لبخند است که البته برای آن شرایط سنی تعیین نشده، اما توجه به برخی از نکات می تواند در نتیجه نهایی تاثیر گذار باشد.

برای سنین نوجوانی و کودکی استفاده از این روش توصیه نمی شود. زیرا دندانها مقاومت کافی در مقابل بلیچینگ را ندارند. بویژه مینای دندان های شیری که نسبت به دندانهای دائمی از مقاومت کمتری برخورداند. البته در سنین پایین دندان ها کمتر دچار تغییر رنگ می شود و با افزایش سن است که رنگ آنها تغییر کرده و به بلیچینگ نیاز پیدا می کند.

اصلاح طرح لبخند + هزینه و قیمت طراحی لبخند دندانپزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *