کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / افراد مستعد بیماری زونا + عکس بیماری زونا
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

افراد مستعد بیماری زونا + عکس بیماری زونا

افراد مستعد بیماری زونا, عکس بیماری زونا, بیماری زونا

افراد مستعد بیماری زونا + عکس بیماری زونا

بیماری زونا از عامل بیماری‌زا مشابه با آبله ناشی می‌شود که ویروس آن می‌تواند برای سال‌ها در سلول‌های عصبی بدن پنهان بماند و بعدها به دلایلی از جمله ضعیف شدن سیستم ایمنی علائم خود را در فرد ظاهر سازد.

آگاهی داشتن از علائم اولیه بیماری زونا بخصوص در فصل زمستان حائز اهمیت است. زونا بیماری همراه با دردی است که می‌تواند مشکلات جدی را متوجه فرد کند. هلث لاین در گزارشی آورده است که تقریبا نیمی از موارد ابتلا به زونا در افراد ۶۰ ساله و بالاتر رخ می‌دهد.

مبتلایان به HIV، افرادی که تحت درمان بیماری سرطان قرار گرفته اند، دریافت کننده‌های پیوند اعضا و همه افرادی که تحت فشار و استرس فراوان هستند بیشتر مستعد ابتلا به زونا خواهند بود.

افراد مستعد بیماری زونا + عکس بیماری زونا

درد در ناحیه شکم به طور معمول اولین علائم زوناست. برخی افراد این بیماری را بدون ظاهر شدن جوش روی بدن تجربه می‌کنند. ویروس زونا می‌تواند موجب احساس بی‌حسی، خارش، گزگز شدن و درد سوزشی در

این ناحیه شود و با پیشرفت بیماری تشدید گردد. به طور معمول جوش‌های ناشی از ویروس زونا به شکل رشته‌هایی از تاول ظاهر می‌شود که سمت راست یا چپ بدن را می‌پوشانند. این وضعیت حدود یک تا پنج روز پس از شروع بیماری اتفاق می‌افتد. همچنین

جوش‌ها ممکن است در اطراف چشم یا یک طرف گردن یا صورت ظاهر شود.

جوش‌های ناشی از زونا در نهایت به شکل زخم‌های تاول مانند حاوی مایع شفاف در می‌آیند. این تاول‌ها به تدریج کوچک شده و طی هفت تا ۱۰ روز ناپدید می‌شوند.

از دیگر علائم اولیه زونا احساس خستگی، درد عضلانی، سردرد، حالت تهوع و تب است. زونا به طور معمول بین دو تا چهار هفته طول می‌کشد.

درد ناشی از بیماری زونا با مصرف داروهای مسکنی همچون ایبوپروفن و استامینوفن برطرف می‌شود. همچنین مصرف برخی داروهای ضد ویروسی توصیه می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *