کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / امن ترین صندلی های هواپیما, اتوبوس, قطار و خودرو
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

امن ترین صندلی های هواپیما, اتوبوس, قطار و خودرو

هواپیما, اتوبوس, قطار, خودرو

امن ترین صندلی های هواپیما, اتوبوس, قطار و خودرو

قطار

در این وسیله نقلیه هم مانند اتوبوس، امن‌ترین مکان نشستن صندلی‌های مجاور راهرو به حساب می‌آیند. به علاوه به گفته کارشناسان تصادفات، واگن‌های میانی نسبت به واگن‌های دیگر از امنیت بیشتری برخوردار هستند.

خودرو

در مورد خودروهای شخصی باید گفت هر چند قسمت میانی صندلی عقب خودرو را کمتر کسی برای نشستن انتخاب می‌کند، اما کارشناسان تصادفات بر اساس آمار اعلام می‌کنند که این محل به عنوان امن‌ترین فضای نشستن در خودرو به حساب می‌آید.بر اساس یک تحقیق که توسط دانشگاه بافالو روی اطلاعات ۶۰ هزار تصادف خودوریی مرگبار انجام شد، نتایج نشان داد سرنشینانی که در قسمت وسط صندلی عقب قرار داشتند ۸۶ درصد نسبت به سرنشینان جلو و ۲۵ درصد، نسبت به بغل دستی‌های خود از شانس بیشتری برای زنده ماندن برخوردار بودند.

هواپیما

بر اساس گزارش سایت دزینو، آمار نشان می‌دهند، با توجه به برنامه دقیق آموزش خلبان‌های هواپیماهای مسافربری، بازدیدها و تعمیرات فوق پیشرفته این وسیله نقلیه، باعث شده تا هواپیما را تبدیل به یکی از امن‌ترین وسائل حمل و نقل کند. اما با وجود این، وسعت سوانح سقوط هواپیمایی به حدی است که تنها در صورتی که خوش‌شانس باشید، شماره بلیط شما، برنده مسابقه بخت‌آزمایی مرگ و زندگی خواهد بود.

کارشناسان با مطالعه ۲۰ سانحه مرگبار سقوط هواپیماها از سال ۱۹۷۱ میلادی دریافتند که امن‌ترین محل نشستن در هواپیما قسمت انتهایی آن است. آمار نشان می‌دهد که در مرگبارترین سقوط‌‌های هواپیماها، ۶۹ درصد از مسافرانی که در قسمت انتهایی هواپیما نشستند جان سالم بدر بردند و مسافرانی که میان دوبال هواپیما و در وسط کابین قرار داشتند ۵۶ درصد نسبت به سایرین خوش شانس‌تر بوده‌اند و در نهایت، ۴۹ درصد از مسافرانی که جلوی بال‌ها قرار داشتند زنده ماندند.

اتوبوس

بر اساس تحقیقات کارشناسان تصادفات و ایمنی خودروها، امن‌ترین فضای نشستن در اتوبوس، صندلی‌های کنار راهرو میانی و در قسمت وسط خودرو به حساب می‌آیند. نشستن روی صندلی‌های کنار راهرو این مزیت را دارند که هنگام تصادفات شدید از خطر پرتاب شیشه پنجره اتوبوس در امان هستید و نشستن در قسمت میانی هم به علت این که از جلو و عقب اتوبوس فاصله دارد، هنگام ترمز‌های ناگهانی به شیشه‌ جلو یا عقب برخورد نمی‌کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *