کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / ایمپلنت دندان | هزینه انواع ایمپلنت ۹۶ | مراحل ایمپلنت + فیلم و عکس
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

ایمپلنت دندان | هزینه انواع ایمپلنت ۹۶ | مراحل ایمپلنت + فیلم و عکس

همه چیز درباه ایمپلنت دندان و کاشت دندان, قیمت ایمپلنت دندان, عوارض ایمپلنت دندان, تصاویر ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان دندانپزشکی شبانه روزی هروی (1)

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان implant نوعی دندان مصنوعی است که برای حمایت از بازیابی دندان یا دندان های از دست رفته استفاده می شود و می تواند به توقف یا جلوگیری از بین رفتن استخوان فک کمک کند. ایمپلنت دندان بخشی است که به عنوان ریشه دندان در داخل استخوان فک قرار گرفته و تاج دندان روی آن بازسازی می شود.

ایمپلنت ها از جنس تیتانیوم هستند که در محیط بدن کاملا خنثی است و در شرایط طبیعی نه تنها هیچ واکنش مضری برای بدن انسان ایجاد نمی کند بلکه با تغییرات سطحی ایجادشده روی آنها، به شدت تمایل دارند جذب استخوان فک شوند.

افرادی که به دلایل مختلف مانند پوسیدگی دندان, بیماری لثه, ضربه, شکستگی, تصادفات و . . . دندان‌های خود را از دست داده باشند واجد شرایط ایمپلنت یا کاشت دندان می باشند.

امروزه افراد زیادی برای گذاشتن ایمپلنت به کلینیک های دندان پزشکی مراجعه می کنند.

ایمپلنت دندان دندانپزشکی شبانه روزی هروی (2)

مراحل ایمپلنت دندان

 به طور کلی مراحل کاشت دندان ایمپلنت شامل چهار مرحله می باشد.

۱- متخصص ایمپلنت دندان با دقت وضعیت دهان و دندان هایتان را بررسی کرده و بعد از عکس برداری و یا سی تی اسکن از سر, دندان ها و فک, امکان آن برای شما را تأیید یا رد خواهد نمود.

۲- در صورت تایید امکان پذیر بودن ایمپلنت کردن دندان در مرحله ۱ متخصص ایمپلنت دندان از طریق جراحی و با استفاده از بی حسی موضعی آن را در داخل استخوان فک زیر بافت لثه قرار می دهد.

۳- بعد از گذشت زمان مناسب که بافت لثه ترمیم گردید و ایمپلنت کاشته شده با استخوان پیوند برقرار نمود، متخصص ایمپلنت دندان اباتمنت را به ایمپلنت کاشت شده متصل می نمایند.

۴- در مرحله آخر پروتز دندان ساخته شده بعد از گذشت زمان مناسب به اباتمنت متصل می شود.

آیا ایمپلنت درد دارد؟

در مقایسه با سایر جراحی های محیط دهان, میزان درد و ناراحتی جراحی کاشت ایمپلنت دندان بسیار کمتر است و با رعایت دستورات دندان پزشک اغلب بدون ناراحتی تمام می شود.

قیمت ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد:

تعداد دندان هایی که نیاز به جایگزینی دارند

کیفیت، مقدار، و محل استخوان

نوع ایمپلنت های مورد استفاده برای بیمار

تعداد ایمپلنت های مورد نیاز برای ایجاد حمایت کافی از دندان های بیمار

“برای اطلاع از قیمت ها با دندانپزشکی شبانه روزی هروی تماس بگیرید”

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟

ایمپلنت موارد عدم تجویز محدودی دارد، بیماران مبتلا به دیابت کنترل نشده، بیماران تحت رادیوتراپی به خصوص در ناحیه فک و صورت و بیمارانی که طولانی مدت تحت درمان بیس فسفونات بوده اند، نباید ایمپلنت بگذارند. تجویز کردن یا نکردن ایمپلنت به تشخیص دندان پزشک بستگی دارد.

سن مناسب ایمپلنت یا کاشت دندان

هر فردی که بتواند بهداشت دهان خود را رعایت کند و به سن رشد هم رسیده باشد می تواند به جای دندانی که از دست داده است از ایمپلنت دندان استفاده کند. برای مثال اگر کودکی بعد از رویش دندان های دایمی خود در اثر حادثه ای دندانش را از دست داد, پس از اینکه به ۱۶ سالگی رسید می تواند برای جایگزینی دندان خود به پزشک متخصص در این حوزه مراجعه کند. از سوی دیگر افراد در هر سنی می توانند اقدام به این کار کنند.

بیشتر بدانید

دندان های غیرقابل نگهداری باید کشیده شوند و معمولا ۲ تا ۳ ماه صبر می کنند تا در ناحیه بدون دندان استخوان سازی انجام گیرد. با این حال در برخی شرایط و به صلاحدید دندانپزشک در صورتی که ریشه دندان دچار عفونت فعال نباشد, امکان قرار دادن همزمان ایمپلنت همراه کشیدن دندان وجود دارد. مزیت عمده این روش این است که برای خارج کردن دندان و قرار دادن ایمپلنت به یک مرحله بی حسی و جراحی نیاز است و نیازی به تعویق افتادن درمان ایمپلنت نیست.

معمولا بعد از قرار دادن پیچ ایمپلنت با توجه به شرایط بین ۲ تا ۴ ماه (در برخی شرایط تا ۶ ماه) باید صبر کرد تا استخوان اطراف ایمپلنت کاملا شکل بگیرد. با این حال در برخی شرایط امکان دارد که در صورت مناسب بودن استخوان فک به خصوص در مورد دندان های قدامی که در ناحیه زیبایی هستند همزمان با قرار دادن ایمپلنت بتوان روکش موقت یا دائم را روی آن قرار داد.

افرادی که دخانیات مصرف می کنند, باید توجه داشته باشند که برای انجام چنین درمانی بهتر است برای مدتی سیگار را فراموش کرده یا حداقل کمتر این ماده دخانی را استعمال کنند.

اگر خود شما یا یکی از افراد خانواده شاید هم دوستانتان مبتلا به دیابت هستید به عبارتی قند خون دارید توجه داشته باشید که گذاشتن ایمپلنت باید با احتیاط های ویژه ای انجام شود. در گام نخست باید میزان قند خون فرد ازسوی پزشک مورد بررسی قرار گیرد تا اگر بیماری کنترل شده باشد, برای وی ایمپلنت گذاشته شود.

عکس های ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان و کاشت دندان (1) ایمپلنت دندان و کاشت دندان (2) ایمپلنت دندان و کاشت دندان (3) ایمپلنت دندان و کاشت دندان (4) ایمپلنت دندان و کاشت دندان (5) ایمپلنت دندان و کاشت دندان (6)

دانلود فیلم ایمپلنت دندان

شما عزیزان هر سوالی در رابطه با ایمپلنت دندان داشتید می توانید با دندانپزشکی شبانه روزی هروی تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *