کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / ایمپلنت محدودیت سنی ندارد | زمان مناسب برای کاشت دندان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

ایمپلنت محدودیت سنی ندارد | زمان مناسب برای کاشت دندان

ایمپلنت, کاشت دندان

ایمپلنت محدودیت سنی ندارد | زمان مناسب برای کاشت دندان

در بیمارانی که مشکلات و بیماری‌های سیستمیک ندارند نیز ممکن است که استخوان‌های فک پس از کشیدن دندان، تحلیل برود که این میزان در سال اول پس از کشیدن دندان بیشتر از سال‌های بعد است. در افرادی که استخوان تحلیل رفته و نیاز به جایگزینی ایمپلنت دارند درمان موفق ایمپلنت میسر نخواهد شد، مگر با بازسازی استخوان، که این امر بر جایگزینی ایمپلنت اولویت دارد.

برای بسیاری این سوال مطرح می شود که آیا این اقدام برای آنها بی ضرر و مفید خواهد بود.معمولا افراد درهرسن وسالی که باشند ، با ازدست دادن دندان خود به کاشت دندان فکرمی کنند.

اولین وبهترین گزینه دراین خصوص می تواند ایمپلنت باشد اما برای بسیاری این سوال مطرح می شود که آیا این اقدام برای آنها بی ضرر و مفید خواهد بود.

ایمپلنت درواقع محدودیت سنی ندارد یعنی هرفردی که بتواند بهداشت دهان خود را رعایت کند و به سن رشد هم رسیده باشد، می تواند به جای دندانی که از دست داده است، از آن استفاده کند.

به عبارتی اگر کودکی بعد از رویش دندان های دایمی خود در اثر حادثه ای دندانش را ازدست داد، پس از اینکه به ۱۶ سالگی رسید،می تواند برای جایگزینی دندان خود به پزشک متخصص در این حوزه مراجعه کند. از سوی دیگر همانطور که گفته شد، افراد درهرسنی می توانند اقدام به این کار کنند.در برخی موارد فرد نمی تواند از ایمپلنت استفاده کند، به عبارتی زمانی که فرد مبتلا به عفونت دندان یا فک است، کاشت این دندان نه تنها مشکلش را برطرف نمی کند، بلکه ممکن است دردسرهای جدید نیز برای وی به همراه داشته باشد.

بنابراین باید فرد درمرحله نخست برای رفع عفونت و درمان آن به پرشک مراجعه و پس از رفع این مشکل اقدام به کاشت دندان کند، اما اگر به هردلیلی، با اصرارنابجای بیمار یا تشخیص اشتباه پزشک دراین شرایط برای بیماردندان کاشته شود، عفونت موجب خواهد شد ایمپلنت پس زده شود و همه زحمات پزشک و هزینه هایی که بیمار برای داشتن دندان جدید تقبل کرده است، به هدر برود.

اگر خود شما یا یکی از افراد خانواده شاید هم دوستانتان مبتلا به دیابت هستید به عبارتی قند خون دارید، توجه داشته باشید که گذاشتن ایمپلنت باید با احتیاط های ویژه ای انجام شود.

در گام نخست باید میزان قند خون فرد ازسوی پزشک مورد بررسی قرار گیرد تا اگر بیماری کنترل شده باشد، برای وی ایمپلنت گذاشته شود. در این شرایط شانس کاشتن دندان چنین فردی مانند افرادعادی است و مشکلی برای وی ایجاد نخواهد شد.افرادی که دخانیات مصرف می کنند، باید توجه داشته باشند که برای انجام چنین درمانی بهتراست، برای مدتی سیگاررا فراموش کرده یا حداقل کمتر این ماده دخانی را استعمال کنند. بنابراین چنین بیمارانی نیزباید ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کنند.

اگر فرد داروهای ضد انعقاد خون یا آسپرین مصرف می کند با نظر پزشک معالج خود باید ۵ تا ۷ روز قبل از انجام جراحی داروی خود را قطع کند.به طور کلی افرادی که مناسب دریافت ایمپلنت نیستند شامل افراد بسیار جوانی که فک آنها به حد کافی رشد نکرده است، بانوان باردار، افراد الکلی یا معتاد، افرادی که پرتو درمانی در ناحیه سر و گردن داشته اند، افرادی که بیماری های مزمن مثل دیابت و هموفیلی و بیماری های بافت همبند داشته اند، افرادی که داروهای خاصی مثل استروئید وکورتن استفاده می کنند و افرادی که دندان قروچه مرتب شدید شبانه دارند، احتمال شکست ایمپلنت زیاد است.

ایمپلنت محدودیت سنی ندارد | زمان مناسب برای کاشت دندان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *