کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / این کار باعث اضافه وزن کودکان می شود
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

این کار باعث اضافه وزن کودکان می شود

اضافه وزن, کودکان

این کار باعث اضافه وزن کودکان می شود

تحقيقات نشان مي‌دهد كودكان ۲ ساله‌اي كه به‌طور مرتب قبل از خواب با شير خشك تغذيه مي‌شوند، با احتمال ۳۰ درصد بيشتر از كودكان ديگر تا رسيدن به ۵/۵ سالگي دچار اضافه وزن شديد مي‌شوند.

بعد از رسيدن به يك سن خاص، تقريبا تمام كودكان خوردن غذاهاي ديگر به جز شير را آغاز مي‌كنند به همين دليل محققان به والدين هشدار دادند، در اين زمان كودكاني كه از شير خشك تغذيه مي‌شوند، ممكن است بيشتر از نياز طبيعي بدن خود كالري دريافت كنند.

يك شيشه شير پرچرب تقريبا ۱۵۰ كالري انرژي در خود دارد. جالب اين جاست كه همين يك شيشه تقريبا ۱۲ درصد از نياز يك كودك يك تا ۲ ساله را به انرژي تامين مي‌كند.بسياري از مادران درست قبل از خواب كودك در هنگام شب، به او شير مي‌دهند تا او راحت‌تر بخوابد، اما اين كار مي‌تواند در آينده باعث اضافه وزن اين كودكان شود.

كودكاني كه در ۲ سالگي هنوز هم با شير خشك تغذيه مي‌شوند، با احتمال بيشتري در آينده به چاقي دچار مي‌شوند. اين در حالي است كه به اعتقاد كارشناسان بهتر است از يك سالگي به بعد، به‌تدريج شير خشك را از رژيم غذايي كودكان كنار گذاشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *