کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / این کودکان کمتر دچار اضافه وزن و چاقی می شوند
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

این کودکان کمتر دچار اضافه وزن و چاقی می شوند

چاقی کودکان, کودکان چاق, چاقی بچه ها, اضافه وزن کودکان, مشکل چاقی و اضافه وزن در کودکان

این کودکان کمتر دچار اضافه وزن و چاقی می شوند

كودكاني كه با پدر و مادر خود غذا مي‌خورند با احتمال كمتري دچار اضافه وزن مي‌شوند يا سراغ غذاهاي ناسالم مي‌روند. كودكاني كه معمولا همراه با پدر و مادر خود غذا مي‌خورند، با احتمال ۱۲ درصد كمتر دچار اضافه وزن مي‌شوند و با احتمال ۲۰ درصد كمتر به سراغ غذاهاي آماده و هله‌هوله‌ها مي‌روند.

همچنين آن‌ها تا ۳۵ درصد بيشتر از كودكان ديگر به اندازه كافي غذا مي‌خورند و از زياده‌روي يا كم خوردن پرهيز مي‌كنند. معمولا كودكاني كه پدر و مادر شاغل دارند، يكي از وعده‌هاي غذايي خود را كه در بيشتر مواقع وعده ناهار است حذف مي‌كنند يا به‌خوبي در آن وعده مواد‌غذايي مورد نياز خود را به دست نمي‌آورند.

كارشناسان معتقدند، درصورتي كه اعضاي خانواده در كنار يكديگر غذا بخورند، والدين بهتر مي‌توانند وضعيت تغذيه كودكان خود را تحت نظر بگيرند و اشتباهات فرزندان‌شان را به آن‌ها گوشزد كنند.امروزه بسياري از پدر و مادرها به‌طور همزمان در بيرون از خانه مشغول كار هستند و به همين دليل تعداد دفعاتي كه آن‌ها در كنار فرزندان خود غذا مي‌خورند، نسبت به گذشته كاهش چشم‌گيري داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *