کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / برای جلوگیری از پوسیدگی دندان مراقب مینای دندان باشید
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان مراقب مینای دندان باشید

پوسیدگی دندان, مینای دندان, نحوه مراقبت از دندان ها, چگونه دندان های زیبا و سالمی داشته باشم؟

میکروب‌های موجود در دهان این توانایی را دارند که با استفاده از مواد غذایی بخصوص مواد قندی باقیمانده در سطح دهان اسید تولید کنند که این اسید وقتی در مجاورت مینای دندان قرار می گیرد سبب تخریب آن می شود.

سطح بیرونی دندان را مینای دندان تشکیل می دهد که در عین حال که بسیار مقاوم است اما نسبت به مواد اسیدی به شدت آسیب پذیر است و ساختار مولکولی آن را از هم متلاشی می‌کند.

لایه‌های درونی دندان به اندازه مینای دندان مقاوم نیستند،در صورت آسیب دیدن مینای دندان قسمت های زیرین فوق العاده آسیب پذیر می شود و این مسئله لزوم حفاظت از ساختار مینای دندان را نشان می دهد.

توصیه های مهم

با تمیز کردن دندان خصوصا فضاهای بین دندانی که با چشم دیده نمی شوند می توان به سادگی فرصت تخریب را از میکروب ها گرفت.

استفاده درست و هوشمندانه از مسواک در کنار نخ دندان را برای حفاظت از دندان‌ها توصیه شده است. (مطلب روش صحیح استفاده از نخ دندان را بخوانید)

بعد از خوردن غذا بخصوص در شب که محیط دهان ساعت‌ها بسته می‌ماند و محیط مناسبی برای رشد میکروب‌های داخل دهان فراهم می‌شود، حتما سطح دهان و دندان‌ها را از وجود پلاک‌های بوجود آمده پاک کنید.

با حرکت آرام مسواک نرم حاوی خمیر دندان مناسب می توان به سادگی پلاک های ایجاد شده بر روی دندان ها را از بین برد.

استفاده از نخ دندان و پس از آن حرکات آرام و جارویی مسواک را برای تمیز کردن سطح دندان‌ها مناسب است.

پس از پایان مسواک زدن و شستن دهان چک کردن مجدد دندانها از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که در این زمان پلاک‌های باقیمانده در سطح دندان خود را به خوبی نشان می دهند. این مرحله که در واقع لکه گیری نامیده می شود از اهمیت زیادی برخوردار است.

پس از مسواک زدن مسواک را بر سطح زبان خود بکشند.دهان راه ورودی مواد غذایی به بدن است.

پوسیدگی دندان در نود درصد موارد قابل کنترل است و این امر با دقت کافی در نگهداری و بهداشت دهان و دندان به سادگی امکان پذیر می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *