کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / برای درمان ارتروز چه بخوریم؟ معرفی ۲ ادویه
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

برای درمان ارتروز چه بخوریم؟ معرفی ۲ ادویه

زردچوبه, زنجبیل, آرتروز, درمان آرتروز, ضد التهاب, خوردنی های ضد التهاب, خواص زردچوبه, فواید زنجبیل

برای درمان ارتروز چه بخوریم؟ معرفی 2 ادویه

برای مبارزه با آرتروز، نقش زنجبیل و زردچوبه دو برابر است: این دو، ضد روند التهاب در بدن هستند (بنابراین موجب کاهش درد می شوند) و مانند آنتی اکسیدان هایی قوی عمل می کنند. چگونه باید مصرف شوند؟

پاسخ: زنجبیل تازه و خام را روی غذاهای سرخ کردنی، سوپ های سبزیجات و خوراک های ماهی رنده کنید (توجه: مزه آن خیلی تند است!) می توانید آن را در سرکه بیندازید و به عنوان ترشی همراه با غذا میل کنید و یا با مربای آن کیک ها و کمپوت های میوه را تزیین کنید.

اگر در خارج از منزل غذا می خورید همیشه در کیفتان یک شیشه کوچک زردچوبه داشته باشید و روی سالاد، سبزیجات، گوشت قرمز و… بریزید. یا هنگام شب، برای خود یک جوشانده زردچوبه درست کنید (یک قاشق چای خوری از پودر زردچوبه را برای مدت ده دقیقه دم کرده و سپس میل کنید).

یک یا دو قاشق سوپ خوری از زردچوبه، رنگ طلایی زیبایی به سوپ ها، سس هایی که با روغن زیتون و سرکه تهیه می کنید و نیز خمیر کرپ ها می بخشد. برای آنکه جذب زردچوبه در بدن بهتر صورت گیرد، باید همراه با یک ماده چرب و یک نوک قاشق فلفل مصرف شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *