کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / برای پیشگیری از مشکلات قلبی از نخ دندان و مسواک استفاده کنید
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

برای پیشگیری از مشکلات قلبی از نخ دندان و مسواک استفاده کنید

استفاده از نخ دندان و مسواک زدن دندان ها نه تنها برای سلامت دندان و دهان مفید است بلکه باعث سلامت قلب در افراد می شود. در واقع مسواک و نخ دندان از برخی مشکلات قلبی پیشگیری می کنند.

با بهترین دندانپزشکی تهران همراه باشید.

مسواک زدن دندان 4654654

مطالعات انجام شده در انگلستان می گویند که مسواک زدن دندانها و استفاده از نخ دندان به طور منظم و خوب خطر حملات قلبی انسان را کاهش می دهد.

چرا که باکتری های لثه که موجب بروز پلاک دندان می شوند, می توانند از دهان به جریان خون منتقل بشوند و احتمال تشکیل لخته های خونی و همچنین خطر حمله قلبی و بیماری های قلبی در افراد را افزایش دهند.

مطالعه مطالب بهترین روش مسواک زدن دندان هاپیشگیری از حمله قلبی با تغذیه صحیح پیشنهاد می شود

متخصصین معتقدند که عدم رعایت بهداشت دهانی و دندانی منجر به خونریزی لثه در افراد می شود و شرایط انتقال باکتری ها به جریان خون را فراهم می کند، این باکتری ها موجب تشکیل لخته های خونی و در نهایت سبب مبتلا شدن بیماری های قلبی میشوند.

بنابراین در جلوگیری از بیماری های قلبی- عروقی علاوه بر توجه به تغذیه و رژیم غذایی, ورزش, کلسترول خون و فشارخون لازم است بهداشت و سلامت دندان ها و دهان نیز مد نظر قرار گیرد.

پس لطفا بهداشت دندانها و دهان را بیشتر رعایت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *