کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / بلیچینگ دندان چیست؟ + قیمت و هزینه بلیچینگ دندان ۹۶
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

بلیچینگ دندان چیست؟ + قیمت و هزینه بلیچینگ دندان ۹۶

بلیچینگ دندان

دندانپزشکی شبانه روزی هروی: بلیچینگ دندان (سفید کردن) دندان روشی رایج برای برگرداندن رنگ دندان‌هایی است که به سبب عوامل مختلف مانند کشیدن سیگار، نوشیدن چای و قهوه و یا دیگر عوامل، تغییر رنگ داده‌اند.

این تغییر رنگ و بدرنگی های دندانی باعث می شود فرد از ظاهر خود احساس رضایت کافی  نداشته باشد.

دندان تاثیر مستقیمی بر روی زیبایی افراد  داشته و با از بین بردن بدرنگی ها فرد اعتماد به نفس بیشتری را کسب می کند.روش های نوینی برای از بین بردن بدرنگی های دندانی و سفید کردن دندان ابداع شده است که توسط متخصصان دندانپزشکی زیبایی صورت می گیرد.یکی از روش های سفید کردن دندان بلیچینگ است.در این روش دندان ها برای مدت زیادی به رنگ سفید باقی می ماند.

بلیچینگ دندان (1)

برای اینکه بلیچینگ ساختار رنگی دندان را عوض کند دانستن منشاء رنگ‌های ضروری است که دو نوع است رنگ‌های اکتسابی و رنگ‌هایی دیگری که در ساختار خود دندان وجود دارد.

رنگ‌های اکتسابی رنگ‌هایی است که در چای، مواد رنگی، زعفران، نوشابه، قهوه و غیره وجود دارد که رابطه مستقیمی با تغذیه بیمار و بهداشت دهان آنها دارد.

گروه دیگر رنگدانه‌های دندان ناشی از دود، تنباکو و قلیان و عوامل دودزا است که بر روی دندان به صورت اکتسابی ایجاد می کنند و بعضی رنگ‌ها هم رنگ‌های ذاتی دندان هستند مثل افرادی که نژاد پوستشان رنگ مشخصی است و با توجه به آن نژاد و ژنتیکی که دارند رنگ دندان‌هایشان هم به همان رنگ در می‌آید.

بهداشت و تغذیه مناسب نقش مهمی را برای ماندگاری بلیچینگ‌هایی که با کمترین آسیب به دندان انجام می‌شود ایفا می‌کند.

اولین قدم برای رسیدن به این تصمیم که آیا سفید کردن دندان ها برای شما کار درستی است یا نه، معاینه توسط دندانپزشک است. دندانپزشک با معاینه و تهیه عکس‌های رادیوگرافی می‌تواند به عامل بدرنگ شدن (تغییر رنگ) دندان ها پی ببرد.

این بهترین کاری است که می توانید انجام دهید و بهترین فردی که می تواند شما را راهنمایی کند دندانپزشک شماست.

آیا بلیچینگ دندان برای دندانها مضر است؟

بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که استفاده از پراکساید با غلظت کم، که از شرکت و برند معتبر تهیه شده باشد، اگر متعاقب معاینه دندانپزشکی و به روش صحیح استفاده شود کاملا بی خطر است. البته حساسیت دندان یکی از عوارض شایع سفید کردن دندان می باشد.

انواع روش های سفید کردن دندان (بلیچینگ)

بطور کلی سه روش وجود دار

۱- سفید کردن در مطب (توسط دندانپزشک)

۲- بلیچینگ در خانه با استفاده از قالب پلاستیکی قابل انعطاف (که به آن سفید کردن همراه با نایت‌گارد می‌گویند)

۳- محصولات تجاری که در داروخانه ها به فروش می‌رسند

هر کدام از آن‌ها دارای تکنیک های مختلف هستند و غلظت و ترکیب مواد هر کدام نیز با هم متفاوت هستند. با اینکه هرکدام دارای اثر متفاوت در سفید کنندگی هستند ولی تحقیقات نشان می دهد که بهترین روش استفاده از تری های پلاستیکی که مخصوص فرد ساخته شده است و استفاده از کارباماید پراکسید ۱۰% تحت نظارت و دستور دندانپزشک در خانه می‌باشد.

بلیچینگ دندان (2)

بلیچینگ خانگی

در مواقعی که بخواهیم ساختار دندان یعنی بطن اصلی دندان را تغییر رنگ دهیم از روش‌های بلیچینگ خانگی و یا بلیچینگ‌هایی که در مطب یا کلینیک انجام می‌شود استفاده می‌کنیم.

در هوم بلیچینگ از داخل دندان‌های بیمار قالبی گرفته می‌شود و سپس ژل هایی با درصد پایین از بلیچینگ‌های بلیچ کننده استفاده می‌شود که خوشبختانه در این شیوه به لثه آسیب نمی رسد.

این عمل برای ۶ تا ۸ دندان بالا انجام می‌شود و ظرف دو تا سه هفته رنگ دندان‌های فرد روشن می‌شود.

برای اطلاع از قیمت ها با دندانپزشکی هروی تماس بگیرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *