کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / تاثیرات بیماری تیروئید بر دهان و دندان ها
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

تاثیرات بیماری تیروئید بر دهان و دندان ها

تشخیص بیماری تیروئید کمی سخت و مشکل است.بیماری تیروئید بدن فرد را تنظیم و تولید سطح هورمون های این غده دچار مشکل می نماید. این بیماری می تواند بر روی بسیاری از سیستم های بدن افراد تاثیر گذار باشد. لازم است بدانید که کوچکتر تغییر در عملگرد تیرویئد بدن می تواند بر سلامت عمومی بدن افراد تاثیر گذار باشد. کلینیک شبانه روزی دندان پزشکی هروی در این مطلب درباره تاثیرات بیماری تیروئید بر دهان و دندان ها صحبت می کند.

تاثیرات بیماری تیروئید بر دهان و دندان ها

لازم به ذکر است بیماری تیروئید توسط متخصص غدد درون ریز قابل تشخیص می باشد. پس برای پیشگیری و یا درمان این بیماری بهتر است پیش متخصصین غدد درون ریز مراجعه شود.

بیماری تیروئید میتواند توانایی بدن افراد را برای التهام زخم های بدن مهار کند. لازم است بدانید که بیماری پریودنتال باعث تخریب و التهاب می شود و بدون بهبودی مناسب، بیماری خارج از کنترل می شود. اگر بافت های دهانی فردی یک وضعیت ضعیف داشته باشند، جلوگیری از عفونت و حفظ سلامت بدن دشوار خواهد بود. مطالعات همچنین بیماری پریودنتال را با احتمال ابتلا به بیماری های عمومی مانند بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی مرتبط می دانند.

خشکی دهان و سوزش زبان (مطلب مضرات خشکی دهان)

بزاق ما انسان ها راه طبیعی برای روان شدن و تمیز کردن دهان مان است. غدد بزاق که مسئول تولید بزاق هستند پوشش دندانها و بافت های دهانی را شستشو می دهند. بیماری تیروئید به صورت مستقیم یا از طریق داروهایی که بیمار مجبور به استفاده از آنها است می تواند باعث ایجاد خشکی دهان در افراد شود. کاهش بزاق می تواند منجر به افزایش شیوع پوسیدگی دندان ها شود. لازم است بدانید که این سندرم باعث درد زبان و سوزش دهان می شود.

بیماری تیروئید در کودکان (رشد سریع دندان ها) (مطلب کلینیک دندانپزشکی کودکان)

این عارضه (رشد سریح دندانها) بیشتر برای بچه ها مبتلا به بیماری تیروئید رخ می دهد. در این کودکان ممکن است دندان ها سریع تر از حد طبیعی رشد کنند و بر رشد مناسب این کودک تأثیر بگذارد.

تغیر در حس چشایی

بیماری تیروئید ممکن است احساس طعم و مزه شما را تحریک کند و یا آن را در طول زمان تغییر بدهد. این موضوع ممکن است باعث بشود که متعادل کردن رژیم غذایی شما کمی دشوار شود. عدم تعادل در رژیم غذایی میتواند به کاهش کیفیت سلامت بدن منجر شود.

امیدواریم که هیچ وقت چنین مشکلی نداشته باشید و همیشه سالم و سلامت باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *