کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / تاثیر توت فرنگی در زیبایی پوست
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

تاثیر توت فرنگی در زیبایی پوست

توت فرنگی, زیبایی پوست, فواید توت فرنگی

توت‌‌فرنگي داراي مقدار زيادي اسيد ساليسيليك است كه مي‌تواند پوست شما را از شر سلول‌هاي مرده خلاص كندو در نتيجه باعث صافي پوست و كوچك شدن منافذ پوستي مي‌شود و رنگ چهره را باز مي‌كند.

تاثیر توت فرنگی در زیبایی پوست

اين ميوه يك لايه‌بردار خيلي ملايم است كه مي‌تواند تمام كثيفي‌ها و ناخالصي‌ها را از روي پوست بردارد و در نتيجه اگر روي پوست شما التهاب يا قرمزي وجود داشته باشد آن را از بين مي‌برد و در نتيجه توت‌فرنگي مي‌تواند يك ماسك پاك‌كننده عالي براي تميز كردن و نرم كردن صورت شما باشد.

علاوه بر اين‌ها، آنتي‌اكسيدان‌هاي موجود در اين ميوه، ترميم آسيب‌هاي پوستي را سرعت مي‌بخشد و از پوست در مقابل پيري محافظت مي‌كند. پوست شما به طور طبيعي روزانه ميليون‌ها سلول تازه مي‌سازد و مي‌توان گفت كه هر ۳۰ تا ۴۰ روز يك‌بار پوست كاملا بازسازي مي‌شود اما بعد از آنكه سن از ۳۰ سالگي عبور مي‌كند‌، اين روند بازسازي طبيعي پوست به‌طور قابل ملاحظه‌اي كند مي‌شود.

اما شما مي‌توانيد در اين مرحله با استفاده از ماسك توت‌فرنگي به پوست خود كمك فراواني بكنيد.  البته ماسك توت‌فرنگي خواص ديگري نيز دارد از جمله اينكه مقاومت پوست را در مقابل عوامل محيطي افزايش مي‌دهد، ديگر اينكه مي‌تواند التهابات و حساسيت‌هاي پوستي را التيام دهد و در نهايت اينكه رنگ پوست را روشن مي‌كند.

البته تاثيرات استفاده موضعي از توت‌فرنگي در دراز مدت خود را نشان مي‌دهد. شما بايد حداقل ۲ بار در هفته در طول ۳ تا ۶ ماه از اين توت‌فرنگي استفاده كنيد تا اثرات آن را ببينيد.

تاثیر توت فرنگی در زیبایی پوست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *