کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / تاثیر سریع کدو تنبل در جلوگیری از سرماخوردگی
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

تاثیر سریع کدو تنبل در جلوگیری از سرماخوردگی

کدو تنبل, سرماخوردگی

تاثیر سریع کدو تنبل در جلوگیری از سرماخوردگی

چون کدو تنبل منبع سرشار از آنتی‌اکسیدان است مصرف آن ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و می‌تواند در بهبود سرماخوردگی موثر باشد. هم‌چنین کمک می‌کند که اگر فرد در تماس افراد سرماخورده و یا در معرض هوای سرد دیرتر سرما بخورد.

کدو حلوایی مانند سبزیجات دیگر کالری بسیار کمی دارد.

چربی و کلسترول بد در کدو وجود ندارد. فیبر و آنتی‌اکسیدان بسیار زیادی دارد و حاوی مقادیر بسیاری از ویتامین‌های A، E و C است. رنگ نارنجی این سبزی نشانگر وجود ویتامین A در آنست.

آنتی‌اکسیدان موجود در کدو تنبل تاثیر سریع و بسیاری در جلوگیری از سرماخوردگی افراد دارد.

کدو علاوه بر ویتامین‌های یادشده حاوی ویتامین B بسیاری است که آرامش در فرد ایجاد و به کنترل عصبی نیز کمک می‌کند. حاوی املاحی مانند مس، کلسیم، پتاسیم و فسفر است و مصرف این سبزی جذب املاح دیگر در بدن را نیز میسر می‌کند و نیاز بدن را به خوبی تامین می‌کند.

تا پیش از برش کدو حلوایی می‌توان آن را بیرون از یخچال نگهداری کرد اما در صورتی که بریده شد حتماً باید در محلی خنک و یا در یخچال نگهداری شود.

همه‌ی خواص کدو حلوایی در تخم کدو نیز وجود دارد و مصرف تخم این سبزی به درمان افسردگی کمک می‌کند. فیبر موجود در آن از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری می‌کند و اگر فرد روزانه ۱۰ گرم تخم کدو مصرف کند گرفتار سنگ کلیه نمی‌شود.

صرف کدو حلوایی میزان کلسترول خوب (HDL) را افزایش و کلسترول بد بدن (LDL ) را کاهش می‌دهد و رسوب نکردن چربی‌ها در دیواره‌ی سرخرگ کمک می‌کند و احتمال بروز سکته‌های مغزی، قلبی و مشکلات عروقی را به‌شدت کاهش می‌دهد.

بهترین روش پخت کدو حلوایی را بخارپز است و سبزیجات بخارپز مانند کدو حلوایی خواص خود را کاملاً حفظ می‌کنند اما اگر سرخ شوند یا مدت طولانی حرارت ببیند ارزش غذایی خود را از دست می‌دهند.

تاثیر سریع کدو تنبل در جلوگیری از سرماخوردگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *