کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / توصیه هایی از جنس تغذیه برای افرادی که آرتروز دارند
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

توصیه هایی از جنس تغذیه برای افرادی که آرتروز دارند

آرتروز, آرتروز کمر, درمان آرتروز, درمان آرتروز کمر

توصیه هایی از جنس تغذیه برای افرادی که آرتروز دارند

برچسب های مواد غذایی آماده را خوب بخوانید و از آنهایی که دارای روغن آفتابگردان یا اسیدهای چرب هیدروژنه هستند پرهیز کنید.

انتخاب چربی ها در التهاب و بیماری هایی مثل آرتروز بسیار مؤثر است. برخی از آنها، مانند امگا ۶، موجب می شود بدن مواد التهابی بسازد. این چربی ها در روغن و مارگارین آفتابگردان، ذرت، هسته انگور، در تخم مرغ هایی که با غلات تغذیه می شوند، در برخی گوشت های قرمز و جگر بعضی حیوانات یافت می شوند. برعکس، چربی های دیگر مانند مانعی برای متوقف ساختن روند مخرب التهاب عمل می کنند که همان امگا ۳ معروف هستند.

امگا ۳ در ماهی، دانه های کتان و در روغن ها و مارگارین های کلزا وجود دارد. هنگامی که فرد از آرتروز رنج می برد باید به عنوان اولین مراعات غذایی، مقدار مصرف امگا ۶ را کم کرده و در عوض مصرف امگا ۳ را افزایش دهد. متخصصان تغذیه منابع حیوانی (مانند ماهی های چرب ۳ بار در هفته) و نیز گیاهی (مثل خرفه، اسفناج ۲ بار در هفته و روغن کلزا برای هر روز) را توصیه می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *