کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / توصیه های ارزشمند یک دندانپزشک درباره خمیردندان و مسواک
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

توصیه های ارزشمند یک دندانپزشک درباره خمیردندان و مسواک

بسیاری از افراد دوست دارند خمیر دندان خوب تهیه کنند اما نمی دانند چه خمیر دندانی باید بخرند. در این بخش از سایت دندان پزشکی شبانه روزی هروی مطلبی را درج می کنیم که امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد.

خمیر دندان خوب 8589789+

خمیر دندان ماده‌ای می باشد که ترکیبات متفاوتی در آن (خمیر دندان) استفاده می‌شود که یکی از اصلی‌ترین ترکیبات آن پاک‌کننده است که باعث کف کردن خمیر دندان می‌شود.

از ترکیبات دیگرخمیردندان می‌توان به مواد ساینده آن اشاره کرد که از موادی مثل اکسید سیلیس و آلومینیوم در آن استفاده می‌شود. به جز این ها خمیردندان از مواد طعم‌دهنده و قوام‌دهنده برای شکل خمیری تشکیل شده است.

یک دندانپزشک dentist گفت: فشار آوردن بیجا روی دندان و حرکات نامربوط حتی با بهترین مسواک و خمیردندان بسیار مضر است و همچنین زمان مسواک زدن باید حدود سه تا پنج دقیقه در نظر گرفته شود.

در مطلب نیز مطالب مضرات بسیار بد مسواک نزدن و عدم رعایت بهداشت دهان مفیدی درج شده است.

وی (دندانپزشک) در ادامه گفت: بعضی مواقع به جای استفاده از پاک‌کننده‌های اکسید سیلیس یا آلومینیوم به عنوان افزودنی از کربن با منشأ گیاهی استفاده میکنند، زغال به همان میزانی که اثر فیلترکنندگی و اثر جذب مواد سمی را دارا می باشد در خمیردندان هم این کاربرد را دارد؛ البته آن قدری که مسواک زدن دندان ها درست و اصولی در سلامت دندان مهم است برند خمیر مهم نیست.

وی بیان کرد: در مواد تشکیل‌دهنده خمیر دندانها طعم هایی استفاده می‌شود که خوشایند باشد، علاوه بر این‌ها مواد افزودنی را با درصدهای مشخص استاندارد شده برای پیشگیری از پوسیدگی به آن اضافه می‌کنند.

مطلب اول مسواک بزنید و بعد صبحانه میل کنید نیز موارد مفیدی را دارد.

دکتر فاطمی افزود: خمیردندان‌های ژله‌ای که توسط سازمان غذا و دارو در تولید آن کنترل می‌شود دارای هولوگرام بوده و بدون ضرر می باشد و شکل ظاهری ژله‌ای آن نوعی تبلیغات است.

دکتر مصطفی فاطمی (دندانپزشک) در ادامه در مورد ویژگی خمیردندان‌های مناسب و خوب تأکید کرد: اگر وارد جزئیات شویم شاید برای مردم عادی قابل تشخیص نباشد اما اگر به صورت کلی بگوییم آنهایی که از داروخانه تهیه می‌کنیم دارای کیفیت تقریباً یکسانی هستند و شاید اصلی‌تر از مسأله خمیردندان مناسب، مسواک زدن درست, اصولی و منظم و دقیق استفاده است.

با تشکر از دکتر مصطفی فاطمی (دندانپزشک) و همچنین تشکر از خبرگزاری فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *