کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / توصیه های برای سلامت دندان های کودکان و بزرگسالان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

توصیه های برای سلامت دندان های کودکان و بزرگسالان

توصیه های برای سلامت دندان های کودکان و بزرگسالان

مسئول بهداشت دندان خراسان رضوی گفت: مبتلایان به بیماری لثه این استان شامل پنج درصد کودکان شش ساله ، ۱۰ درصد کودکان ۹ ساله و۱۹ درصد نوجوانان ۱۲ سال می باشند .

دکتر عبدالله هروی همچنین با اشاره به آمار آشنایی نوجوانان این استان به روش صحیح مسواک زدن واستفاده از نخ دندان گفت:۹۲ درصد نوجوان می دانند که مسواک زدن ازبیماری لثه و پوسیدگی دندان جلوگیری می کند،۲۱ درصد نیز با روش صحیح مسواک زدن آشنا هستند و ۵۲ درصد از آنان نخ دندان را برای دندان مفید دانسته و۱۲ درصد نیز استفاده از آن را به خوبی می دانند.

وی درخصوص رعایت بهداشت دهان ودندان وتاثیر آن برسلامتی بدن گفت:بهد اشت دهان ودندان ازاعضای مهم دستگاه گوارش است و تغذیه مناسب با استفاده ازسبزیجات میوه جات حاوی کلسیم و فسفر و ویتامین A و پرهیز ازمواد قندی به سلامت دندانها کمک فراوانی می کند .

مسئول واحد بهداشت دندان دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی تاکید کرد:استفاده ازنخ دندان و مسواک بعد از هر وعده غذایی لازم است و هر بار مسواک زدن باید سه تا پنج دقیقه طول بکشد مسواک نرم بوده و هر ۳یا ۶ ماه یکبار عوض شود .

وی افزود: کودکان هر ۳ ماه یکبار و بزرگسالان ۶ ماه یکبار باید برای اطلاع از سلامت دندانها به دندانپزشک مراجعه نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *