کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / جرم گیری دندان ها | کی و چه زمانی
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

جرم گیری دندان ها | کی و چه زمانی

جرم گیری دندان, مطالب دندانپزشکی

دکتر علی یزدانی گفت: وقتی غذا می خوریم یک ورقه نازک و چسبنده روی دندان ها مخصوصا لبه لثه ها جمع می شود که این تجمع میکروبها تحریک کننده دندان هاست و سبب التهابات لثه  می شود. اگر بهداشت فردی را رعایت کنید و مسواک زدن را به طرز صحیحی انجام دهید، در طول روز این جرم ها شسته می شوند و خطری دندان ها و لثه شما را تهدید نمی کند و ممکن است تا مدت زیادی دندان های شما احتیاجی به جرم گیری نداشته باشد ولی در حالت عادی افراد بایستی سالی یک بار به دندانپزشکی مراجعه کرده و وضعیت سلامت دندان های خود را از لحاظ جرم گیری چک کنند. برخی افراد به دلیل بزاق دهانشان بیشتر دچار جرم های دندانی می شوند که این افراد بایستی هر ۶ ماه یک بار به  دندانپزشک مراجعه کنند.

عضو شورای عالی نظام پزشکی افزود:‌ با جرم گیری دندان ها هیچ خطری دندان های شما را تهدید نمی کند، بلکه با جرم گیری به موقع از بروز برخی بیماری های لثه و پوسیدگی دندان ها و بیماری تحلیل استخوان فک پیشگیری می کنید و تصور اینکه با جرم گیری، دندان ها نازک می شوند و از بین می روند تصور غلطی است و این تصور شاید به این دلیل باشد که برخی بعد از جرم گیری دچار حساسیت دندانی می شوند که این حساسیت دندانی بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.

دکتر یزدانی در آخر تاکید کرد که دندان باید یک عضو سالم در داخل لثه و استخوان فک باشد و جرم گیری یک روش مفید برای سالم نگه داشتن دندان ها و جلوگیری از التهابات لثه و پوسیدگی دندان ها می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *