کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / خوش بینی و بد بینی بیش از حد در تناسب اندام
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

خوش بینی و بد بینی بیش از حد در تناسب اندام

تناسب اندام, لاغری, چاقی

خوش بینی و بد بینی بیش از حد در تناسب اندام

نكته مهم اين است كه ذهنيتي كه افراد درباره خود دارند چقدر منطبق با واقعيت است. بدبيني يا خوش‌بيني بيش از حد، هر۲در آنچه درباره خودمان تصور مي‌‌كنيم مضرات خاص خودش را دارد. اگر اشخاص خود را بسيار بهتر از آنچه هستند درنظر گرفته و به‌راحتي از عيب و نقص‌هاي بدن خود صرف‌نظر كنند، براي رفع آن‌ها اقدام نخواهند كرد.

به‌عنوان مثال افراد چاقي كه خود را داراي اندامي زيبا تصور مي‌كنند، لزومي براي انجام ورزش و رعايت رژيم غذايي احساس نمي‌كنند و اين افزايش وزن مي‌تواند تشديد شده و سلامت آنها را به‌خطر بيندازد. از سوي ديگر، كساني كه بيش از اندازه وسواس داشته و درباره نقص‌هاي بدني‌شان اغراق مي‌كنند و آن‌ها را بسيار بيشتر از چيزي كه هست درنظر مي‌‌گيرند، علاوه بر آنكه به آرامش رواني خود و اطرافيان‌شان صدمه مي‌‌زنند، بلكه به انواع راهكارها براي بهتر‌شدن رو خواهند آورد؛ از عمل‌هاي جراحي براي زيبا و لاغرتر شدن گرفته تا خريدهاي افراطي و گران‌قيمت براي داشتن ظاهري پسنديده‌تر.

اما مسئله اينجاست كه تمام اين تلاش‌ها و سختگيري‌ها هم در نهايت اين گروه از افراد را راضي نخواهد كرد زيرا ممكن است در واقعيت بي‌نقص شده باشند اما در آنجا كه بايد خوب باشند، در ذهن‌شان خود را بد قيافه مي‌دانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *