کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / درباره حوله حمام تان بیشتر بدانید
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

درباره حوله حمام تان بیشتر بدانید

حوله حمام, مجله پزشکی

درباره حوله حمام تان بیشتر بدانید

بعد از استفاده از حوله حمام، باكتري‌ها، ميكروب‌ها و قارچ‌هاي روي پوست بدن به حوله انتقال پيدا مي‌كنند. از آن‌جايي كه رطوبت روي حوله‌ها براي‌ مدت‌هاي طولاني باقي مي‌ماند، اين محيط بهترين شرايط را براي رشد عوامل بيماري‌زا فراهم مي‌كند.

به همين دليل بهتر است حوله حمام به‌صورت شخصي استفاده شود و هر شخص براي خودش يك حوله مجزا داشته باشد. براي پيشگيري از انتقال بيماري‌ هم بهتر است حوله حمام به‌طور مرتب شسته و در محل مناسبي مقابل آفتاب خشك شود.

براي آن‌كه بتوان تمام آلودگي‌هاي موجود در حوله را برطرف كرد، بايد آن را در آبي با دماي بالاي ۷۷ درجه سانتي‌گراد شست تا از كشته شدن همه عوامل بيماري‌زا در آن اطمينان حاصل شود.

هر انسان به‌طور متوسط يك ميليون سلول پوستي را در هر ساعت از دست مي‌دهد. حوله‌هاي حمام بهترين منبع براي نگهداري از اين سلول‌ها هستند كه اغلب به همراه خود عوامل بيماري‌زا را حمل مي‌كنند. متخصصان معتقدند حوله‌ها بايد به شكلي پهن شوند كه جريان هوا به‌خوبي در آن‌ها برقرار باشد و بعد از هر ۳ بار استفاده بهتر است آن‌ها را شست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *