کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / درباره نوشابه های رژیمی بیشتر بدانید
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

درباره نوشابه های رژیمی بیشتر بدانید

نوشابه های رژیمی

درباره نوشابه های رژیمی بیشتر بدانید

نوشابه‌های رژیمی نوشیدنی کربناته هستند که به جای شکر با سایر شیرین کننده‌های مصنوعی مانند آسپارتام، ساخارین، سیکلامات، سوکرالوز و آسه سولفام پتاسیم شیرین شده‌اند. نوشیدنی‌هایی که حاوی شیرین کننده‌های مصنوعی هستند، نوعی دیگر از نوشیدنی‌های شیرین‌اند. این نوشیدنی‌ها دارایی شکر نیستند، در عوض با شیرین کننده‌های مصنوعی شیرین می‌شوند و اغلب به عنوان نوشابه های رژیمی شناخته می‌شوند.

این نوشیدنی‌ها مورد مصرف کسانی است که قصد کاهش وزن و یا کاهش شکر مصرفی خود را دارند. با این وجود هیچ دلیلی این ادعا را اثبات نمی‌کند که این نوشیدنی‌ها برای سلامت بهتراند و از چاقی مفرط و چاقی‌هایی که بیماری‌هایی مانند دیابت نوع ۲ را به وجود می‌آورد جلوگیری می‌کند.

در تحقیقاتی که اخیراً در مورد نوشابه های رژیمی در دانشگاه لندن و دو دانشگاه در برزیل انجام شد به این نتیجه رسیدند که نوشیدنی‌های بدون شکر یا رژیمی برای کاهش وزن و یا جلوگیری از اضافه وزن همانند دیگر نوشیدنی‌های شیرین مناسب نیست و هم چنین ممکن است برای محیط زیست هم زیان آور باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *