کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / درباره پروتزهای دندانی متحرک بیشتر بدانید + توصیه دندانپزشکان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

درباره پروتزهای دندانی متحرک بیشتر بدانید + توصیه دندانپزشکان

پروتز دندان, مقالات دندانپزشکی

درباره پروتزهای دندانی متحرک بیشتر بدانید + توصیه دندانپزشکان

وقتی از پروتز‌ها استفاده نمی‌شود باید در آب یا محلول نگهداری ویژه پروتز در یک ظرف دربسته قرار داده شوند، زیرا خشک شدن به شکل آن‌ها آسیب می‌رساند.

دندانپزشکان توصیه می‌کنند در طول شبانه‌روز در حدود هشت ساعت پروتزهای متحرک را از دهان خارج کنید تا بافت لثه فرصت استراحت و بازسازی داشته باشد.

طی این مدت بافت‌های تحت پوشش پروتز می‌توانند با هوای آزاد در تماس باشند.

اگر پروتز از دهان خارج نشود میکروب‌های مضر بی‌هوازی در آن محل رشد کرده و باعث تخریب نسوج باقیمانده می‌شوند. به علاوه لازم است لثه‌ها با مسواک نرم برای دندان‌های قبلی ماساژ داده شوند.

پروتز دندانی جدید مانند کفش نو که تا چند روز پا را می‌زند، ممکن است تا مدتی برای صاحب خود مشکل ایجاد کند.

پروتز برای چند هفته ممکن است ناراحت بنظر آید تا اینکه به آن عادت کنید. حتی قبل از اینکه عضلات گونه و زبان یاد بگیرند تا آن را در جای خود نگهدارند.

ممکن است احساس کنید پروتز لق است. ممکن است دهان کمی دچار التهاب یا زخم شود و یا بطور موقت کمی افزایش جریان بزاق را حس کنید. بتدریج که دهان به پروتز عادت می‌کند، این مشکلات کاهش می‌یابد.

معمولاً بعداز تحویل پروتز یک یا چند جلسه پیگیری و ملاقات مجدد با دندان‌پزشک لازم است.پروتزهای متحرک را نمی‌توان در تمام طول روز در داخل دهان نگه داشت.

درباره پروتزهای دندانی متحرک بیشتر بدانید + توصیه دندانپزشکان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *