کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / درد بخشی از درمان ارتودنسی نیست
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

درد بخشی از درمان ارتودنسی نیست

متخصص ارتودنسی در تهران, کلینیک تخصصی ارتودنسی در تهران, لیست متخصصین ارتودنسی در تهران

درد بخشی از درمان ارتودنسی نیست

بسیاری درمان‌های ارتودنسی را دردناک تصور می‌کنند، تاکید می‌کنم درد، بخشی از درمان ارتودنسی نیست البته در برخی موارد، بروز می‌کند که تقریبا قابل پیش بینی و کنترل است.

گاهی دیده می‌شود در حوزه ارتودنسی به جای صحبت در مورد نحوه درمان، وسایل درمانی متنوع تبلیغ می‌شود که در مقام قضاوت و راهنمایی، ناچاریم ابتدا تفکر ناصحیح را اصلاح و به اصالت تفکر محور بودن درمان به جای وسیله محور بودن درمان پافشاری کنیم و افراد را نسبت به پیروی از تبلیغات کارخانجات مانند وسایل شفاف یا به اصطلاح نامرئی، سیم‌های رنگی و براکت‌هایی که در سمت زبانی قرار می‌گیرد، برحذر داریم.درمان‌های ارتودنسی بعد از پایان بخش فعال به دوره نگهداری وارد می‌شود.

اگر در این دوره مراقبت مناسبی از سوی درمانگر صورت پذیرد، می‌توان به پایداری نتایج امیدوار بود، ولی هیچ‌گاه نباید از نظر دور داشت که طرح درمان صحیح، شرط لازم برای چنین درمانی است.

تجربه نشان می‌دهد درمانی که بر مبنای طرحی غیر قابل قبول پیش رفته است، نمی‌توان با پلاک‌های نگهدارنده در دراز مدت حفظ کرد. در حالی که روند درمان صحیح، نتایج حاصل از ارتودنسی را به گونه‌ای بر دندان‌ها نشان می‌دهد که با حذف پلاک‌های نگهدارنده نیز نتایج درمان برای همیشه پایدار می‌ماند.

اگرفردی به هر دلیلی با وجود دندان‌های نامرتب از درمان فراری باشد با خطر بیشتر بروز پوسیدگی، بیماری‌های لثه، در بعضی موارد ناراحتی‌های مفصل گیجگاهی ـ فکی مواجه خواهد بود و برای مقابله با بعضی از آن‌ها باید مراقبت بیشتری از مجموعه دندانی خود داشته باشد.

فراموش نکنید تنها یک مرتبه می‌توان سیستم دندانی را در معرض نیروهای ارتودنسی قرار داد، پس انتخاب درمانگر باید براساس شناخت کافی از سوابق علمی و عملی وی باشد. چرا که درمان را نمی‌توان در میانه راه‌‌ رها یا به درمانگر دیگری سپرد یا آن را برای مرتبه دوم در معرض نیرو‌ها قرار داد.

درمان‌های ارتودنسی بین ۱۸ تا ۳۰ ماه طول می‌کشد که معمولا طی این مدت، مراجعه ماهانه ضروری است.

درد بخشی از درمان ارتودنسی نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *