کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / درمان لقی دندان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

درمان لقی دندان

مطالب دندانپزشکی, لقی دندان, دندان, دندانپزشکی شبانه روزی در پاسداران

درمان لقی دندان

دکتر مافی به روش‌های پیشگیری از ابتلا به لقی دندان اشاره و خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت دهان و دندان به صورت جدی و روزمره، درمان هرگونه بیماری مربوط به دهان و دندان، اجتناب از استرس و مراجعه منظم به دندانپزشک از ابتلا به لقی دندان پیشگیری می‌کند.

با لقی دندان چه کنیم؟آیا دندانی که لق شد راهی برای درمان آن وجود دارد و می توان آن را بازگرداند؟

دکتر محمد محیط مافی با اشاره به اینکه لقی دندان علل متفاوتی دارد که شامل بیماری لثه، ضربه، شکستگی دندان، درمان ارتودنسی می‌شود، افزود: بیماری لثه در بزرگسالان اگر به موقع درمان نشود باعث تحلیل استخوان اطراف دندان و لقی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیماری لثه بسته به میزان لقی دندان جراحی و کشیده می‌شود، تصریح کرد: لقی دندان را باید جدی گرفت لقی به جز در هنگام افتادن دندان شیری در بقیه موارد یک حالت پاتولوژیک و بیماری می‌باشد که در صورت وجود لقی در دندان باید به دانپزشک مراجعه کرد.

دکتر مافی با بیان اینکه با توجه به علل مختلف لقی دندان روش درمانی بیماری متفاوت است، اظهار کرد: اگر لقی بخاطر ضربه بوده درمان فیکس کردن دندان توسط دندانپزشک انجام شده و در صورت شکستگی بسته یه خط شکستگی درمان خاصی انجام می‌شود.

این دندانپزشک گفت: دندان توسط الیاف پریودنتال به استخوان چسبیده و دور تا دور ریشه دندان استخوان می‌باشد که در صورت آسیب به الیاف یا استخوان باعث از بین رفتن، بیماری و لقی دندان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عوامل مستقیم و غیر مستقیمی در ابتلا به بیماری دندان موثر است، افزود: بافت نگهدارنده دندان تأثیر مستقیمی در ابتلای بیماری و لقی دندان داشته و استرس به صورت غیرمستقیم در ابتلا به بیماری لثه و در نهایت لقی دندان موثر است.

وی اظهار کرد: استرس زیاد افراد در بیشتر موارد عامل بروز افسردگی و اختلال در رعایت بهداشت بوده که این علل به صورت غیرمستقیم در بروز بیماری و لقی دندان تأثیر بسزایی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *