کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / درمان گیاهی نفخ شکم و گرفتگی معده
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

درمان گیاهی نفخ شکم و گرفتگی معده

هل به کنترل اختلالات گوارشی مانند نفخ شکم و گرفتگی معده کمک می‌کند. ویتامین ب۲ موجود در این گیاه باعث آزادسازی انرژی از کربوهیدرات‌ها، پروتئین و چربی می‌شود و تکثیرکننده رشد و ترمیم‌کننده پوست، مو، ناخن و مفاصل است. ویتامین آ و سی، سدیم، پتاسیم، کلسیم، مس، آهن، منگنز، منیزیم، فسفر و روی موجود در هل نیز از سیستم ایمنی بدن محافظت می‌کند.

درمان گیاهی نفخ شکم و گرفتگی معده

هل گیاهی شناخته شده برای ایرانیان به‌ویژه عطارها و پزشک‌های طب سنتی است. این گیاه سنتی در جامعه ایران به‌ویژه در میان کردها جایگاه مهمی دارد، به طوری که نوشیدنی هل یکی از پرطرفدارترین انواع نوشیدنی‌ در میان آنهاست. در اساطیر اسکاندیناوی نیز ملکه‌ای به نام «هل» وجود داشته که نقش کلیدی در افسانه بالدر و تلاش برای رستاخیزی او ایفا می‌کند و این نشان می‌دهد که هل از قدمت دیرینه‌ای در جهان برخوردار است.

این گیاه نزد هندوها نیز مقدس است. به طوری که آنها در مراسم مذهبی و همچنین در جشن‌های عروسی خود، دانه‌های هل را روی آتش می‌ریزند تا بوی خوش آنها فضا را عطرآگین کند. آنها معتقدند در چنین شرایطی، مراسم حالتی روحانی و معنوی به خود می‌گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *