کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / در انتخاب دندانپزشکی برای پروتز دندان ها دقت کنید
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

در انتخاب دندانپزشکی برای پروتز دندان ها دقت کنید

امروز مقاله ای را مطالعه درباره اینکه افرادی که از پروتز ها دندانی استفاده می کنند در خطر سو تغذیه قرار دارند. این افراد معمولا در خوردن غذا مشکل پیدا می کنند.

شما باید در انتاب دندانپزشک و دندانپزشکی خوب برای پروتز های دندانی دقت کافی داشته باشید تا مشکلی نداشته باشید و بتوانید به راحتی غذایتان را بخورید.

گزارش: یافته‌های این تحقیق در مجله Geriatrics & Gerontology International منتشر شده است.

دندان مصنوعی 46546

یافته‌های یک مطالعه تحقیقاتی حاکی از آن است که افرادی که از پروتز‌های دندانی استفاده می کنند در خطر سوء تغذیه قرار دارند، زیرا این افراد نمی‌توانند غذای سالم بخورند.

بر اساس گزارش تلگراف، پروتز‌ها و دندان‌های مصنوعی افراد باعث می‌شوند تا دارندگان آن‌ها به سختی بتوانند غذای سالم را بجوند و همین موضوع موجبات سوء تغذیه را در آنها فراهم می‌کند.

محققان کالج کینگ لندن انگلیس دریافتند همان‌طور که افرادی که دندان‌های خود را از دست داده‌اند در معرض سوء تغذیه قرار دارند به همان شکل اشخاصی که از دندان‌های مصنوعی استفاده می‌کنند نیز با این مشکل مواجه هستند.

مطالعه مقالات نحوه نگهداری از دندان های مصنوعی و اطلاعات بیشتر درباره پروتز دندان و دست دندان پیشنهاد می شود.

در هر ۲ مورد، یعنی از بین رفتن دندان‌های افراد و کاربرد پروتزهای دندانی باعث از بین رفتن مفصل و ضعف ماهیچه‌ای می‌شود و می‌تواند فرد را در معرض خطر شکستگی‌های استخوانی قرار دهد.

به گفته محققین،کاربران پروتزهای دندانی، یا آن هایی که تعداد کمی دندان در دهان دارند به سختی می‌وانند میوه جات و سبزیجات فیبری و آجیل و گوشت که برای تغذیه خوب و سلامت ضروری هستند استفاده کنند.

اگرچه پروتزهای دندانی باعث بهبود عملکرد جویدن می‌شوند اما نیروی نیش آنها خیلی ضعیف‌تر از دندان‌های طبیعی افراد است به این معنی که کاربران اغلب از خوردن غذا های خاص اجتناب می‌کنند.

محققین می گویند مطالعه نشان می‌دهد که بهداشت دهان و دندان و پیشگیری از از دست رفتن دندان‌ بسیار مهم است  و از دست دادن آن ها می‌تواند کمبود‌های غذایی اساسی در زندگی افراد ایجاد کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *