کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / دندان قروچه چیست؟ + درمان دندان قروچه
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

دندان قروچه چیست؟ + درمان دندان قروچه

دندان قروچه, درمان دندان قروچه, ؤوش های درمان دندان قروچه, اخبار دندانپزشکی, مقالات دندانپزشکی

دندان قروچه چیست؟ + درمان دندان قروچه

افرادی که در طول شب یا حتی در روز دندان‌قروچه می‌کنند باید از محافظ دندان استفاده می‌کنند،از علت‌های بروز این رفتار می‌توان به فشارهای روحی، مشکلات مادرزادی عادت‌های ناخودآگاه، آلرژی و انگل‌های روده‌ای اشاره کرد.مصرف موادی نظیر نوشیدنی‌های حاوی کافئین مانند نوشابه‌ها، شکلات و قهوه و نوشیدنی‌های الکلی می‌تواند موجب افزایش دندان قروچه شود.

دندانپزشکی شبانه روزی: دندان‌قروچه یکی از حالاتی است که اغلب در خواب رخ می‌دهد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که شب کنار یکی از دوستان و یا فرزند خود خوابیده و متوجه صدای ناخوشایندی شده باشید که ناشی از ساییدن دندان‌های آنها روی یکدیگر است. به این حالت دندان‌قروچه گفته می‌شود. حتی شاید خود شما هم به این حالت دچار شده باشید.

راه‌های مختلفی برای مبارزه با دندان‌قروچه وجود دارد. اگر استرس باعث می‌شود تا دندان‌های خود را روی هم فشار دهید و يا بساييد با دندانپزشک خود مشورت کنید و از او بخواهید راه‌هایی برای کاهش میزان استرس به شما پیشنهاد کند. با مشورت او و کمک گرفتن از یک مشاور درمانی و یا تجویز داروهایی که باعث آرامش عضلات می‌شود، می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

علاوه بر این، دندانپزشک می‌تواند محافظی به شما بدهد که در هنگام خواب برای محافظت از دندان‌هایتان در دهان خود بگذارید. این محافظ روی دندان ها را می‌پوشاند و مانع از آسیب‌دیدگی دندان‌ها هنگام دندان‌قروچه می شود.

نکاتی ارزنده برای جلوگیری از دندان‌قروچه:

۱-از صرف غذاها یا نوشیدنی‌های حاوی کافئین مثل شکلات، قهوه و نوشابه‌های گازدار پرهیز کنید.

۲-هنگام نوشتن از جویدن انتهای مداد یا خودکار پرهیز کنید. از جویدن آدامس که به عضلات و ماهیچه‌های آرواره اجازه می‌دهد بیشتر حرکت کنند و دندان‌ها را به هم بسایند، اجتناب کنید.

۳-سعی کنید به خود یاد دهید تا دندان‌ها را به هم نسایید.

۴-شب‌ها هنگام خواب یک حوله ولرم روی گونه خود قرار دهید که از لاله گوش‌تان تا دهان‌تان را بپوشاند. با این کار عضلات فک و آرواره‌تان در حالت آرامش و استراحت قرار می‌گیرند.

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی هروی در تهران

دندان قروچه چیست؟ + درمان دندان قروچه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *