کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / رفع کبودی و سیاهی زیر چشم + رفع پف زیر چشم
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

رفع کبودی و سیاهی زیر چشم + رفع پف زیر چشم

کبودی زیر چشم, سیاهی زیر چشم, زیبایی, آرایش, پف زیر چشم

یکی از مشهورترین راه‌های درمان کبودی زیرچشم، استفاده از چای کیسه‌ای، برش‌های خیار و یا قاشق سرد است. قرار دادن این مواد زیر چشم، باعث بهبودی این عارضه می‌شود.اما در این میان چای سبز نقش پررنگ‌تری دارد و اثر آن دائمی‌تر است.

رفع کبودی و سیاهی زیر چشم + رفع پف زیر چشم

رفع کبودی زیر چشم

گاهی درجاتی از تیرگی در زیر پلک پایین چشم ایجاد شده و این تفاوت رنگ باعث می‌شود تا خسته‌تر و مسن‌تر از سن واقعی خود به نظر برسید. در واقع دلیل اصلی کبودی زیرچشم، نازک شدن پوست آن است که با بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد.

وقتی پوست نازک می‌شود، شبکه رگ‌های خونی قرمز و کبودی زیرپوست نمایان می‌شود و همین امر زیرچشم را کبودتر به نظر می‌رساند.رایج‌ترین روش برطرف کردن این معضل، استفاده از لیزر است،  اما راه‌های ساده‌تری را نیز می‌توانید انتخاب کنید.

روش درست آرایش کردن و مراقبت‌های پوستی معمولا به بهبود این شرایط کمک می‌کند.

رفع پف زیر چشم

یکی از مشهورترین راه‌های درمان کبودی زیرچشم، استفاده از چای کیسه‌ای، برش‌های خیار یا قاشق سرد است. قرار دادن این مواد زیر چشم، باعث بهبودی این عارضه می‌شود.اما در این میان چای سبز نقش پررنگ‌تری دارد و اثر آن دائمی‌تر است، زیرا چای سبز دارای ماده شیمیایی ضدالتهابی است که میزان مایعی را که زیر چشم ساخته شده و باعث پف کردن آن می‌شود، کاهش می‌دهد.استفاده از فیلرهای پُرکننده چین و چروک نیز موثر است.

این فیلر یا پرکننده‌ها در زیر چشم تزریق شده و باعث می‌شود تا جوان‌تر به نظر برسید. اثر فیلرها یا بوتاکس ۸ تا ۹ ماه باقی می‌ماند و فقط در اوایل ایجاد این مشکل کمک‌کننده است. اما راه موثرتر که اثر آن بیش از ۲۰ سال هم باقی می‌ماند، عمل جراحی پلک چشم و کشیدن آن است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *