کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / روش طبیعی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان / فواید روغن نارگیل برای دندان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

روش طبیعی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان / فواید روغن نارگیل برای دندان

پوسیدگی دندان, پیشگیری از پوسیدگی دندان, فواید روغن نارگیل, دندان, جلوگیری از پوسیدگی دندان, روغن نارگیل, خواص روغن نارگیل

روش طبیعی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان / فواید روغن نارگیل برای دندان

محققان طبق پژوهش های بدست آمده  به این نتیجه رسیدند که روغن نارگیل یک از بین برنده باکتری طبیعی است و می تواند درجلوگیری از مشکلاتی مانند پوسیدگی دندانها تاثیر داشته باشد. در ااین بخش بطور کامل با روغن نارگیل آشنا شوید .این هم یک شیوه طبیعی برایپیشگیری از پوسیدگی دندان ، که برای معالجه  باید هزینه های زیادی خرج کنید پس پیشگیری بهتر از درمان است .

روغن نارگیل، نوعی چربی اشباع شده است که از میوه درخت نارگیل به دست می‌آید. از این روغن در تهیهٔ مواد آرایشی بهداشتی و همچنین در غذاها استفاده می‌شود.

این روغن سرشار از لوریک اسید (نوعی اسید چرب با زنجیره متوسط) می‌باشد. روغن نارگیل‌های هیدروژنه نشده معمولاً بین دمای ۲۲ تا ۲۴ درجه سانتی گراد ذوب می‌شوند.

روغن نارگیل بین دیگر انواع روغن از همه پایدارتر است و بین روغن‌های مخصوص سرخ کردن، حرارت لازم برای سوختن روغن نارگیل از همه روغن‌ها بالاتر است. بنابراین، حتی در دماهای بالا هم این روغن نمی‌سوزد و دود از آن بلند نمی‌شود.

به گزارش دانشنامه سلامت محققین ایرلندی می گویند از روغن نارگیل می توان در تولید محصولات بهداشتی مخصوص مراقبت از دندانها استفاده کرد. آزمایشات نشان داده است روغن نارگیل پس از هضم می تواند به باکتری هایی که عامل پوسیدگی دندان هستند حمله کرده و آنها را نابود سازد.

این متخصصان روی عملکرد آنتی باکتریالی روغن نارگیل در شرایط طبیعی آن و نیز در وضعیتی که این روغن پس از طی کردن فرایند هضم تحت تاثیر آنزیم های گوارشی قرار می گیرد به دقت بررسی و مطالعه کردند.

نتایج بررسی ها تاکید کرد روغنی که تحت تاثیر آنزیم های گوارشی قرار گرفته می تواند به شکل قدرتمندی مانع از رشد بیشتر نسخه های باکتریایی استرپتوکک ازجمله باکتری های شایع در محیط دهان شود.

این متخصصان در نظر دارند که در آزمایشات بعدی چگونگی تعامل روغن نارگیل با این باکتری ها را در سطح مولکولی و نیز با سایر باکتری های مضر مورد ارزیابی قرار دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *