کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / زمان انجام ایمپلنت + عمر ایمپلنت + دانستنی های عمل ایمپلنت
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

زمان انجام ایمپلنت + عمر ایمپلنت + دانستنی های عمل ایمپلنت

ایملنت دندان, ایمپلنت, عمل ایمپلنت دندان, مطالب دندانپزشکی

زمان انجام ایمپلنت + عمر ایمپلنت + دانستنی های عمل ایمپلنت

افرادی که دندانشان را از دست می دهند یا می کشند باید بلافاصله اقدام به ایمپلنت کنند و نگذارند استخوان فکشان در آن ناحیه تحلیل رود!که در این صورت ناچار به پیوند مغز استخوان خواهند شد.

انواع پیوند استخوان چه از خود فرد و چه استخوان های مصنوعی به صورت روتین در کشور در حال انجام است اما باید در این زمینه آگاهانه عمل کرد تا از آسیب ها و عوارض نامناسب آن پیشگیری شود

حسین بهنیا اظهار کرد: به طور کلی ۲ عامل سبب حفظ  و نگهداری استخوان فک می شود که یکی فشارهایی است که از طریق دندان به صورت طبیعی به فک وارد می شود و دیگری وجود ریشه دندان است که با داشتن ساختمان خاص حجمی را در فک اشغال می کند و باعث می شود نیروها به صورت طبیعی به فک وارد شوند.

وی تصریح کرد: به محض اینکه دندان ها از جای خود خارج می شود این مکانیسم های فیزیولوژیک از کار می افتد و استخوان شروع به تحلیل می کند و ممکن است قسمت اعظمی از آن ، بعد از چند ماه  از بین برود به همین سبب توصیه می شود که افراد به محض از دست دادن دندان ایمپلنت را جایگزین آن ها نمایند.

عضو هیات مدیره انجمن ایمپلنتولوژی ایران درباره زمان انجام ایمپلنت اظهار داشت: در برخی از بیماران می توان بلافاصله پس از کشیدن دندان در محل دندان خارج شده از ایمپلنت استفاده کرد اما دربرخی دیگر مطلقاً این امکان وجود ندارد.

وی گفت: با توجه به شرایط بیمار از نقطه نظر سلامت جسمی و شرایط موضعی یعنی وضعیت استخوان و نسوج نرم محل مورد نظر، می توان بلافاصله پس از کشیدن دندان از ایمپلنت استفاده کرد.

دکتر بهنیا در عین حال تأکید کرد: در برخی موارد نباید بلافاصله پس از کشیدن دندان از ایمپلنت استفاده کرد چرا که آثار نامساعد و عوارضی برجای خواهد گذاشت که جبران آن بسیار سخت و مشکل خواهد بود.

عضو هیات مدیره انجمن ایمپلنتولوژی ایران خاطرنشان کرد: هنگامی که ایمپلنت جهت جایگزینی دندانهای پیشین که در معرض دید همگان می باشد مورد استفاده قرار می گیرد باید با دقت بیشتری انجام شود چرا که ممکن است قسمتی از ایمپلنت لخت گردد و باعث مشکلات زیبایی و خطر از دست رفتن ایمپلنت  گردد.

دکتر بهنیا گفت: بر همین اساس ایمپلنت به شرط فراهم بودن شرایط در برخی از نواحی دهان به راحتی قابل انجام است و در برخی نواحی مانند مناطق جلوی فک بالا و پایین که به مناطق زیبایی شناخته می شود با دشواری های خاص همراه است و همواره دقت می شود که دچار عوارض نشوند چرا که به شدت برای بیمار مشکل ساز است.

وی تصریح کرد: با توجه به جمیع شرایط ذکر شده در برخی موارد باید پس از کشیدن دندان ایمپلنت را به صورت تاخیری انجام داد تا از مشکلات مذکور پیشگیری گردد . بنابراین کسی که درمان ایمپلنت را انجام می دهد باید دارای دانش ، مهارت و تجربه کافی داشته باشد.

وی درباره طول عمر یک ایمپلنت نیز گفت: طول عمر یک ایمپلنت می تواند بعضا از باقی مانده عمر یک انسان حتی بیشتر باشد که این بستگی به نوع تغذیه، بهداشت دهان و دندان، قدرت جویدن و عواملی مانند ابتلای فرد به بیماری های خاصی مانند دیابت و مصرف سیگار  دارد.

بهنیا افزود: گاهی اوقات لازم است برای انجام ایمپلنت استخوان فک ترمیم شود بنابراین نمی توان در همه افراد به یک صورت عمل کرد. در بیمارانی که دندان های خود را کشیده اند و استخوان فک در آنها تحلیل رفته است می توان به کمک انواع مختلف پیوندهای استخوان از خود بیمار یا انواع استخوان های مصنوعی یا همچنین کشش در استخوان مشکل را حل کرد و ایمپلنت را انجام داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *