کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / ضررهای باورنکردنی سفید کننده ها به دندان ها
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

ضررهای باورنکردنی سفید کننده ها به دندان ها

ضررهای باورنکردنی سفید کننده ها به دندان ها

حتی در برخی موارد مواد شیمیایی به کار رفته در این سفیدکننده‌ها به قدری قوی هستند که بیماران برای درمان آسیب‌های وارده مجبور به جراحی شده بودند.
پزشکان هشدار دادند میزان پروکسید هیدروژن در برخی از این ترکیب‌ها تا ۲۵۰ برابر حد قانونی و مجاز است. آمارها نشان می‌دهد در طول سال‌های گذشته میزان آسیب‌های دهان و دندان به دلیل استفاده از این سفید‌کننده‌ها رشد بسیار زیادی داشته است.
دکتر جیمز کولنیک از آکادمی انگلستان در این باره گفت: فقط پزشکان مجاز هستند از این ترکیبات برای سفید کردن دندان‌ها استفاده کنند و استفاده خودسرانه از آن‌ها ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.
متاسفانه استفاده از برخی از تکنیک‌های سفید کردن دندان به شدت مورد استقبال مردم قرار گفته است و خصوصا دختران نوجوان و جوان بیش‌تر از دیگر گروه‌های سنی به سراغ آن‌ها می‌روند. برای مثال در یکی از توصیه‌های خطرناک اینترنتی به علاقه مندان به سفید کردن دندان توصیه می‌شود با نمک، جوش شیرین و پروکسید هیدروژن دندان‌های خود را بشویند. اما محققان معتقدند این شیوه باعث فرسایش لایه‌های دندان شده و در دراز مدت می‌تواند ظاهر دندان‌ها را تیره‌تر کند.
این سفیدکننده‌های غیر قانونی مینای دندان را از بین می‌برد و به این ترتیب دندان‌ها در معرض پوسیدگی و آسیب‌دیدگی قرار می‌گیرند.
دکتر استوارت جانسون از سازمان دندان بریتانیا در این باره گفت: برای سفید کردن دندان شما حتما باید به یک متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید. پزشکان می‌توانند با استفاده از شیوه‌هایی از بافت‌های دهان و لثه اطراف دندان‌ها محافظت کنند، اما بیماران نمی‌توانند این کار را به خوبی انجام دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *