کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / ضرورت مراقبت از دندان های شیری کودکان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

ضرورت مراقبت از دندان های شیری کودکان

دندان شیری, دندان های شیری, دندانپزشک خوب اطفال, دندانپزشک اطفال در تهران, مقالات دندانپزشکی

ضرورت مراقبت از دندان های شیری کودکان

شما می توانید با تکه دستمال یا گاز استریل مرطوب که به دور انگشت خود پیچیده اید لثه کودک را پاک کنید. زمانی که اولین جفت از دندان های کودک در آمدند می توانید تمیز کردن دندان با دستمال مرطوب را روزی دوبار ادامه دهید ولی کم کم کودکتان را با استفاده از یک مسواک بسیار نرم آشنا کنید.

فضای لازم را جهت رویـش دندان های دائمی حفظ کـرده و از دست دادن زود هنـگام آنها،باعث می شود دنـدان های مجاور به سمت فضای خالی حرکت کرده و هنگام رویش دندان های دائمی،فضای کافی جهت رویش وجود نداشته باشد.

استفاده از مواد شیرین نظیر شیر،آب قند و آب میوه های شیرین و ماندن آنها برای مدت طولانی روی سطوح دندان ها،علت اصلی پوسیدگی در دندان های شیری است.باکتری های موجود در دهان،گلوکز مواد قندی را به مصرف رسانده و اسید باقیمانده باعث ایجاد پوسیدگی می شود.

برای جلوگیری از پوسیدگی دندان های شیری در کودکان به نکات زیر توجه کنید:
۱- بعد از هر بار شیر خوردن،لثه های کودک را با یک گاز تمیز پاک کنید.
۲- مسواک زدن دندان های کودک خود را،بعد از رویش اولین دندان شروع کنید.
۳- هنگامیکه تمام دندان های کودک رویش یافت،استفاده از نخ دندان را شروع کنید.(بعد از۲سالگی)
۴- از خوابیدن کودک خود،به همراه شیشه های شیر حاوی مواد قندی جلوگیری کنید.
۵- هنگام شب، از شیشه های حاوی آب خنک(بدون مواد قندی)جهت کودک خود استفاده کنید.
۶- اولین ویزیت کودک خود را به وسیله دندانپزشک،با اولین سالگرد تولد او شروع کنید.

دندانپزشکی شبانه روزی هروی: دندان های شیری بسیار مهم هستند. آن ها به کودک کمک میکنند تا غذا بجوند ، به راحتی صحبت کنند و این دندان ها برای درآمدن دندان های دائمی فضای لازم را حفظ می کنند. در صورتی که به خوبی از دندان های شیری مراقبت نشوند موجب پوسیدگی آن ها شده و پوسیدگی به عفونت و بیماری های لثه منجر می شود که این مسئله خود باعث عدم حفظ فضای مناسب برای دندان های دائمی و همچنین آسیب رسیدن به دندان های دائمی می شود. علاوه بر این کودکانی که یاد می گیرند از دندان های شیری خود به خوبی مراقبت کنند در آینده برای مراقبت از دندان های دائمی خود عادات بهداشتی صحیحی دارند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *