کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / علت ابتلا به سرطان دهان | درباره دندان مصنوعی
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

علت ابتلا به سرطان دهان | درباره دندان مصنوعی

علت ابتلا به سرطان دهان | درباره دندان مصنوعی

بنابراين افرادي كه داراي دندان‌هاي مصنوعي‌ هستند بايد هنگام خوابيدن در شب آنها را در آب قرار دهند؛ زيرا به علت خشك بودن دهان، رشد قارچ‌ها افزايش مي‌يابد.

دكتر محمد حسن اخوان کرباسي اظهار داشت: علت اغلب سرطان‌هاي دهان، آلودگي‌هاي زيست محيطي است كه با افزايش سن ابتلا به آن بيشتر مي‌شود.

وي گفت: سرطان دهان در ايالت متحده هشتمين علت مرگ و مير و در کشور هند سومين علت مرگ و در کشور ايران ۳تا ۸ درصد است.

دكتر كرباسي با اشاره به اين که سرطان دهان در بين عموم زياد شناخته شده نيست، افزود: در صورت تشخيص اوليه، اين سرطان به خوبي جواب مي‌دهد ولي در صورت پيشرفت آن درمان دشوارتر مي‌شود.

دکتر کرباسي در خصوص نحوه شروع اين بيماري تصريح کرد: ضايعات پيش بدخيمي كه در دهان رخ مي‌دهد، مي‌تواند زمينه را براي ايجاد سرطان مستعد کند. بعضي از اين ضايعات مانند لکه‌هاي قرمز كه شناسايي آنها نيازمند مهارت خاصي بوده و در صورت شناسايي اين لکه‌ها تا ۹۰ درصد سرطان وجود دارد. اما وجود لکه‌هاي سفيد از موارد ديگري است که حدود ۵ تا ۶ درصد و در بعضي موارد ۴۰ تا۵۰ درصد آن باعث ايجاد سرطان‌ مي‌شود.
وي افزود: لکه‌هاي قرمز و سفيد با عادات افراد نسبت مستقيم دارد و رابطه آنها با دود تنباكو و سيگار شناسائي شده است و اگر با الکل همراه باشد تا ۱۲۰ برابر احتمال سرطان را افزايش مي‌دهد.

دکتر کرباسي گفت: مهمترين جنبه در شناسايي سرطان‌هاي دهان يا ضايعات پيش بدخيمي اطلاع رساني به افراد به ويژه در سنين ۵۰ سال به بالاست که بايد معاينات به طور مرتب و حداقل ۶ ماه يک بار اين معاينات حتي در افراد عادي انجام شود.
اين متخصص بيماري‌هاي دهان در پايان متذكر شد: در صورتي که افراد داراي سرطان‌هاي قبلي به ويژه سرطان پستان و پروستات باشند، متاستاز اين سرطان‌ها در استخوان‌هاي فک و دهان مي‌تواند باعث ايجاد سرطان دهان شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *