کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / علت زود افتادن دندان های شیری چسیت؟
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

علت زود افتادن دندان های شیری چسیت؟

دندان شیری, دندان های شیری, دندانپزشک خوب اطفال, دندانپزشک اطفال در تهران

دکتر رامین فرزاد گفت: یکی از عواملی که در گسترش پوسیدگی دندانهای کودکان موثر است باورهای غلط والدین نسبت به دندانهای شیری و غفلت آنها از رویش دندانهای دایمی است.

اين جراح و دندانپزشک ادامه داد: با افزایش اطلاعات دندانپزشکی والدین در مورد دندانهای شیری و دایمی از نظر تعداد، نحوه تشکیل،‌زمان تشکیل،‌زمان ظاهر شدن در دهان، اثرات و اهمیت دندانهای شیری بر روی دندانهای دایمی از نظر پوسیدگی کمک زیادی در حفظ سلامت دندانها می تواند داشته باشد.

فرزاد اظهارداشت: بسیاری از کودکانی که به مطب مراجعه می کنند چندین دندان شیری پوسیده در دهان آنها موجود است که والدین نسبت به درمان آنها اقدام نمی کنند و گمان آنها این است که دندانهای شیری دندانهای موقت هستند و می پندارند برای دندانهایی که بعد می افتد هزینه ترمیم، عصب کشی و روکش بیهوده است.

این دندانپزشک خاطر نشان کرد:‌اما اگر برای والدین اهمیت دندانهای شیری و عوارض زود از دست دادن دندانهای شیری توضیح داده شود و بدانند که ۷۰ درصد ناهنجاریهای اکتسابی که نیاز به درمان ارتودنسی دارد ناشی از زود از دست دادن دندانهای شیری است به طور مسلم در حفظ و نگهداری دندانهای شیری تلاش بیشتری می کنند.

وی گفت:‌یکی از عوارض زود از دست دادن دندانهای شیری از دست رفتن فضای لازم براي رویش دندانهای دائمی زیرین و نهفته شدن دندان دائمی است.

فرزاد تاکید کرد:‌اطلاع والدین از عوارض عدم رعایت بهداشت و رعایت نکردن ترمیم دندانها، عامل بسیار مهمی در تشویق آنها به استفاده از روشهای پیشگیری و ترمیم دندانهای شیری و دائمی پوسیده کودکان است که این امر می تواند کمک زیادی در سلامت عمومی جامعه داشته باشد.

این دندانپزشک افزود: دندانهای شیری پوسیده سبب سرایت پوسیدگی به دندانهای شیری و دائمی داخل دهان مي شوند و از طرفی اگر عفونت دندان شیری به ناحیه ریشه و استخوان بین ریشه های دندانهای شیری برسد سبب پوسیدگی دندانهای دائمی زیر نیش خواهد شد.

وی به نقش والدین در کنترل و پیشگیری از پوسیدگی دندانهای کودکان اشاره وخاطرنشان كرد: باید والدین به دندانهای فرزندشان ، و نسبت به کنترل و پیشگیری از پوسیدگی و خرابیهای دندانهای کودک اهمیت بیشتری بدهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *