کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / فواید پنیر برای دندان | فایده ماست و شیر بیشتراست
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

فواید پنیر برای دندان | فایده ماست و شیر بیشتراست

فواید پنیر برای دندان | فایده ماست و شیر بیشتراست

فواید پنیر برای دندان فایده ماست و شیر بیشتراست

شير و ماست از ارزش غذايي بيشتري نسبت به پنير برخوردار است زيرا هنگام تهيه کردن پنير آب آن جدا مي‌شود. به همين دليل مقداري از ويتامين B2 (ريبوفلاوين) آن از بين مي رود. (مقدار۳۰ گرم پنير، معادل يک ليوان ماست يا يک ليوان شير است که براي بدن بسيار مفيد است.)

پنير به علت داشتن نمک ممکن است براي همه افراد خوب باشد ولي بهتر است سالمندان در مصرف آن زياده روي نکنند.

فواید پنیر برای دندان ها

نیر به دلیل برخورداری از قابلیت خنثی سازی اسید، می تواند حفره های دندانی را کاهش دهد. مصرف پنیر موجب خنثی کردن اسید پلاک دندان و کاهش پوسیدگی می شود. این محصول لبنی محیط دهان را قلیایی و به تبع آن دردهای دندانی کاهش می یابد.

استفاده از پنیر همراه با شیرینی یا غذا و میوه، از خورده شدن مینای دندان به وسیله اسیدهای ناشی از تجزیه خوراکی ها جلوگیری می کند. حضور اجزای پنیر در دهان سبب می شود تا از عمل باکتری های موجود در دهان که با تخمیر شکر موجود در شیرینی و میوه، به مینای دندان حمله ور می شوند، جلوگیری شود.

پنیر با آزاد کردن ترکیبات شیمیایی در دهان، یک لایه محافظ  برای جلوگیری از حملات اسیدها به مینای دندان ایجاد می کند. پنیر تاثیر مثبت در جلوگیری از آسیب مینای دندان دارد.

خوردن پنیر موجب افزایش بزاق دهان شده که یک راه طبیعی برای تامین ph محافظ دندان ها است که در این خصوص هرچه ph سطح دندان بالاتر باشد, محافظت بیشتری از دندان ها و پیشگیری از سایش می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *