کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / لاغری فلفلی | با فلفل اشتهای خود را کم کنید
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

لاغری فلفلی | با فلفل اشتهای خود را کم کنید

لاغری, فلفل, خواص فلفل, فواید فلفل, آموزش لاغری, آموزش کاهش وزن

لاغری فلفلی | با فلفل اشتهای خود را کم کنید

مصرف تكه‌هايي از فلفل قرمز تند در كنار وعده‌هاي غذايي به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد اشتهاي خود را كاهش داده و كمتر غذا بخوريد.

محققان دانشگاه پوردو در هندوستان متوجه شدند وجود ماده‌اي به نام كاپسايسين در فلفل‌هاي قرمز اشتهاي انسان را كاهش داده و در عين حال ميزان مصرف انرژي و سوزاندن چربي‌هاي اضافه را بيشتر مي‌كند. اين ماده، عامل اصلي به‌وجود‌آمدن مزه تند در فلفل‌است.

تحقيقات نشان مي‌دهد، اين تاثير به‌خصوص در افرادي كه به‌طور مرتب فلفل قرمز مصرف نمي‌كنند بيشتر است. فلفل قرمز به افراد دچار اضافه وزن كمك مي‌كند اشتهاي سيري‌ناپذير خود را كنترل كنند همچنين بعد از مصرف هر وعده غذايي بتوانند كالري بيشتري را بسوزانند.

به اين ترتيب با مصرف فلفل قرمز در يك دوره طولاني مدت مي‌توانيد به مرور زمان وزن خود را كاهش دهيد. در اين بين اگر ورزش كردن را هم به برنامه روزانه خود اضافه كرده و غذاهاي سالم‌تري هم بخوريد، خيلي سريع‌تر به هدف خود يعني وزن ايده‌آل مي‌رسيد.

فلفل قرمز همچنين فعاليت سيستم گوارشي بدن را به بالاترين ميزان ممكن مي‌رساند و به اعتقاد دانشمندان عامل اصلي اين موضوع هم مزه بسيار تندي است كه شما حين خوردن اين گياه در دهان خود احساس مي‌كنيد.

تندي فلفل باعث افزايش دماي بدن مي‌شود كه همين عامل به سوزاندن بيشتر چربي‌هاي اضافه مي‌انجامد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *