کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / لثه و دندان شایع ترین دلیل بوی بد دهان + درمان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

لثه و دندان شایع ترین دلیل بوی بد دهان + درمان

بوی بد دهان, از بین بردن بوی بد دهان, درمان بوی بد دهان, رفع بوی بد دهان در صبح, مطالب دندانپزشکی

لثه و دندان شایع ترین دلیل بوی بد دهان + درمان

دکتر نرجس اکبری در گفت‌وگویی با اشاره به علل بوی بد دهان، اظهار کرد: بوی بد دهان عبارت است از بوی ناخوشایندی که هنگام تنفس یا صحبت کردن شخص به مشام می‌رسد.
وی تصریح کرد: از عمده دلایل بوی بد دهان علاوه بر عامل التهاب ایجاد شده در لثه‌ها، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان‌ها نیز خواهد بود.
سرپرست دانشکده دندانپزشکی استان، با بیان اینکه بیشترین عامل پوسیدگی‌های دندانی و بیمارهای لثه ژنژیویت و پریودنتیت است، افزود: عدم رعایت بهداشت دهان و دندان‌ها، ناراحتی‌های دستگاه تنفسی مثل پولیپ‌های بینی، سینوزیت، عفونت‌های دستگاه تنفس فوقانی و ریه‌ها، ناراحتی‌های دستگاه گوارش دیورتیکول‌های مری یا ناراحتی‌های معده از جمله مواردی بوده که در ایجاد بوی بد دهان تاثیرگذار خواهد بود.
اکبری با بیان اینکه برخی از بیماری‌ها نیز تا حدودی در ایجاد بوی بددهان نقش دارند، بیان کرد: بیماری‌های سیستمیک مثل دیابت و ناراحتی‌های کلیوی، خشکی دهان ناشی از بیماری‌ها مثل سندرم شوگرن یا خشکی دهان در زنان مونوپوز یا یائسه و خشکی دهان ناشی از عوارض دارویی مثل داروهای ضد فشار خون از بیمارهایی بوده که در ایجاد این بوی بد دهان نقش خواهند داشت.
وی یادآور شد: گاهی زخم‌های داخل دهانی ناشی از بیماری‌های مثل پمفیگوس یا زخم به سایر علل یا سرطان‌های ایجاد شده در حفره دهان هم می‌توانند در ایجاد بوی بد دهان نقش داشته باشد.
این متخصص دهان و دندان خاطر نشان کرد: برای برطرف کردن بوی بد دهان ابتدا باید عامل ایجاد شده که باعث بوی بد در دهان شده را شناسایی کرد و سپس در جهت درمان اقداماتی انجام داد.
مطالب مرتبط

درمان های خانگی و قطعی برای از بین بردن بوی بد دهان

همه علل و دلایل بوی بد دهان + درمان

عوامل بوی بدن دهان + چگونگی بر طرف کردن این مشکل

با بدبویی دهان چه کنیم؟

درمان بوی بد دهان با طب سنتی (گیاهان دارویی)

آشنایی با علل ابتلا به بوی بد دهان

علت بوی بد دهان چیست؟

از بین بردن بوی بد دهان با این خوردنی ها

از بین بردن بوی بد دهان بعد از خوردن پیاز (روش خانگی)

روش خانگی برای از بین بردن بوی بد دهان و زردی دندان ها

روش های خانگی برای از بین بردن بوی بد دهان

خوردنی هایی که باعث بوی بد دهان می شوند

درمان بوی بد دهان به همین سادگی با معجون خانگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *