کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / ماده دارویی مهم در خمیر دندان ها چیست؟
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

ماده دارویی مهم در خمیر دندان ها چیست؟

ماده دارویی مهم که از قدیم در خمیر دندانها مورد استفاده قرار می گرفته فلوراید نام دارد که ترکیبات آن  از دهه ۱۸۹۰ وارد ترکیب خمیر دندان ها شده است. فلوراید ماده‌ای است که نقش آن در پیشگیری از پوسیدگی های دندانی اثبات شده است.

فلوراید ساختار مینای دندان را  در برابر مواد اسیدی که توسط باکتریها تولید می‌شوند تقویت کرده و کمک میکند تا سطوحی از دندان که مواد معدنی خود را از دست داده‌اند، بتوانند مجددا خودشان را بازسازی کنند. عملا خمیردندانی را پیدا نمی‌کنید که در آن ترکیبات فلوراید استفاده نشده باشد (به جز خمیر دندان های کودکان).

توجه داشته باشید که خمیر دندان اطفال باید بدون فلوراید باشد. برخلاف خمیردندان‌های بزرگسالان، خمیردندان‌های مخصوص کودکان زیر سه سال باید فاقد فلوراید باشد چون بچه ها در آن سنین ممکن است مقدار زیادی از خمیر دندان را ببلعند و وجود فلوراید می‌تواند برای بدن کودکان مضر باشد.

بنابراین برای کودکان زیر سه سال باید از خمیردندان بدون فلوراید استفاده کرد. جدا از این معمولا خمیر دندانهای بچه ها نسبت به انواع خمیر دندان های بزرگسال، مواد ساینده کمتری دارند.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *