کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / متولد چه فصلی هستید؟ رابطه تاریخ تولد با وزن
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

متولد چه فصلی هستید؟ رابطه تاریخ تولد با وزن

چاقی, اضافه وزن

متولد چه ماهی هستید؟ رابطه تاریخ تولد با وزن

افرادي كه در فصل بهار متولد شده‌اند، بيشتر از ديگران به بي‌اشتهايي دچار مي‌شوند. تحقيقات انجام شده نشان داده، فصل تولد هر فرد مي‌تواند به ميزان زيادي احتمال ابتلا به مشكلات و بيماري‌هاي مرتبط با غذا خوردن را مشخص كند.

محققان معتقدند، از مهم‌ترين دلايل اين موضوع قرار گرفتن بدن مادر در برابر ويروس‌ها و عفونت‌ها در فصول خاص، ميزان نور خورشيد دريافتي و عادات غذايي مادران در دوره بارداري است. براي مثال در بيماري‌هايي مانند لاغري عصبي، افراد مبتلا به قدري كم غذا مي‌خورند كه بسيار لاغر مي‌شوند و ممكن است دچار سوء تغذيه‌شديد شوند.

يكي از محققان در اين باره مي‌گويد: «ما متوجه شديم فصل تولد انسان‌ها تاثير بسيار زيادي بر احتمال ابتلاي آنها به بيماري‌هاي مانند بي‌اشتهايي، كم‌خوري عصبي و مانند آن داشته باشد. متولدين بهار بيشتر از ديگران اين مشكلات را تجربه مي‌كنند و احتمال بيمار شدن متولدين پاييز از بقيه كمتر است. علاوه بر آن، باز هم دانشمندان متوجه شدند متولدين اين فصل بيشتر به بيماري‌هاي رواني مانند شيزوفرني، بيماري دو شخصيتي، افسردگي و مانند آن دچار مي‌شوند. دانشمندان معتقدند يكي از مهم‌ترين دلايل اين موضوع زمان رشد جنين در رحم مادر است و در اين مدت عوامل محيطي تاثيرات زيادي بر بدن مادر و در عين حال جنين در حال رشد در بدن او دارند.»

براي مثال عفونت‌ها در دوره‌اي از سال بسيار شايع‌تر هستند يا در بخشي ديگر از سال تابش نور آفتاب شديدتر است. تمام اين موارد به ظاهر ساده روي جنين تاثيرگذار هستند. كارشناسان معقتدند مادراني كه در انتهاي بهار و در اوايل تابستان باردار مي‌شوند، سلامت بهتري دارند و جنين در حال رشد در بدن آنها نيز به مشكلات سلامت كمتري دچار خواهد شد.

متولد چه ماهی هستید؟ رابطه تاریخ تولد با وزن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *