کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / محافظ شبانه دندان ها + عکس
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

محافظ شبانه دندان ها + عکس

استفاده از محافظ شبانه دندانها میتواند تاثیر قابل توجهی بر کیفیت خواب و سلامت افراد داشته باشد.

به این ترتیب لازم است فرد از محافظ شبانه برای اهداف زیر استفاده کند:

محافظ دندان 6464654546

    جلوگیری از فرسایش دندان‌ها
در صورتی که فرد در زمان خواب دندان‌های خود را به هم فشار داده یا مشکل دندان‌قروچه داشته باشد، لازم است به منظور جلوگیری از فرسایش دندان‌ها، ایجاد ترک خوردگی و شکستگی، یا تحلیل و عقب رفتگی لثه از محافظ شبانه استفاده شود.
    بهبود شرایط تنفس
استفاده از محافظ شبانه می‌تواند مسیر تنفسی را باز کرده و باعث بهبود شرایط تنفس و کاهش خروپف در طول خواب شود.
    درمان یا کاهش درد فک
استفاده از محافظ شبانه می‌تواند انقباض و گرفتگی عضلات فک را کاهش داده و این عضلات را ریلکس نماید. به این ترتیب فضای ایجاد شده بین دندان‌ها در هنگام قرار گرفتن این محافظ در دهان می‌تواند گرفتگی عضلات فک و مشکلات مفصل گیجگاهی را کاهش دهد.
    کاهش مشکل صدا دادن فک
صدا دادن فک یکی از مشکلات مفصل گیجگاهی است که امکان درمان کامل آن با استفاده از محافظ شبانه وجود ندارد. به هر حال محافظ شبانه می‌تواند باعث کاهش شرایط این مشکل شود.
    درمان مشکلات مفصل گیجگاهی
استفاده از محافظ شبانه می‌تواند به باز نگه داشتن دندان‌ها و نیز رفع قفل شدگی فک کمک کند. قفل شدگی فک اشاره به شرایطی دارد که مطابق آن میزان باز شدن دهان به خاطر اسپاسم عضلات به‌طور مشخص کاهش پیدا می‌کند.
    محافظت از دندان‌ها در طول انجام فعالیت‌های ورزشی
محافظ شبانه را می‌توان در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی که در هنگام انجام آن‌ها احتمال فشار دادن یا سایش دندان‌ها به یکدیگر وجود دارد نیز استفاده کرد. برای مثال در این رابطه می‌توان از ورزش‌های تنیس، دوچرخه سواری، گلف، تیراندازی و سایر ورزش‌های مانند آن نام برد.
    کاهش استرس
محافظ شبانه معمولاً زمانی مفید است که فرد در برخی موقعیت‌های خاص قرار گرفته و در نتیجه فشار وارد شده، بیمار دندان‌های خود را به هم فشار می‌دهد. به این ترتیب استفاده از محافظ شبانه می‌تواند در هنگام رانندگی، ایجاد مشکلات شغلی و یا هرگونه فشار یا تنش در زندگی مفید باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *