کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / مراجعه به دندانپزشک در دوران بارداری
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

مراجعه به دندانپزشک در دوران بارداری

دوران بارداری, دندانپزشک دوران بارداری, در دوران بارداری چه زمانی ب دندانپزشک مراجعه کنیم, دانستنی هایی ضروری برای دوران بارداری

دکتر اميني: بعد از رويش دندان‌ها تا سن سه سالگي دندان‌هاي کودک بايد توسط يکي از والدين به وسيله مسواک نرم و آب تميز شود.

وي تاکيد کرد: مهمترين مساله اي که سلامت دهان و دندان کودک را تهديد مي‌کند، سلامت مادران باردار در زمان بارداري است زيرا مراقبت از دندان ها در اين دوران بسيار حائز اهميت است و به محض اطلاع از بارداري بايد به دندانپزشک مراجعه کرد.

دکتر اميني در خصوص اگر کودکي فاقد پوسيدگي دندان باشد چه نيازي به ويزيت دندانپزشکي به ميزان ۲ بار در سال دارد، گفت: معاينات منظم دندانپزشکي به کودک شما کمک مي کند که هميشه دندان‌هاي سالم داشته باشد.

اين دندان پزشک کودکان تصريح کرد: تميز کردن دندان کودک بعد از هر وعده غذايي باعث مي شود خورده هاي مواد غذايي از لا به لاي دندان ها برداشته شود و همچنين تحريکات لثه و عامل ايجاد کننده پوسيدگي دندان برطرف شود.


دكتر بهروز فارسی: کی از نگرانی هایی که در زنان باردار وجود دارد مراجعه به دندانپزشک برای درمان دندان های آسیب دیده است که ممکن است برای جنین ضرر و زیان داشته باشد.

کسانی که تصمیم به بارداری دارند باید قبل از اقدام به بارداری با مراجعه به دندانپزشک از سلامت دندان های خود آگاه باشند تا در زمان بارداری نیازی به مراجعه به دندانپزشک نباشد.

ر زنان باردار دوره ی ۳ ماهه اول و ۳ ماهه آخر بارداری زمان بسیار حساسی است که نباید در این زمان برای ترمیم دندان به دندانپزشک مراجعه کنند و فقط اگر در شرایط بسیار حساس که درد زیاد باشد باید به دندانپزشک مراجعه کرد.

بهترین زمان برای مراجعه زنان باردار به دندانپزشک ۳ ماهه میانی بارداری است و البته در این زمان هم باید کارهای کلی انجام شود و اقدامات اساسی بعد از زایمان صورت گیرد.

چون حاملگی یک تغییر مهم است و با تغییرات هورمونی در زنان همراه است در این زمان بیشتر افراد دچار التهاب و تورم لثه می شوند که باید در ۳ ماهه میانی بارداری با مراجعه به دندانپزشک این مشکل را کامل برطرف کرد.

مصرف بعضی از داروها در دندانپزشکی برای زنان باردار ممنوع است و باید از ابتدا حتما دندانپزشک را از بارداری خود مطلع کنند.

یکی از نگرانی های استفاده از عکس های رادیوگرافی است که به دلیل وجود اشعه X استفاده برای زنان باردار ممنوع است و فقط در شرایط خاص و با استفاده از پیشبندهای مخصوص که بر روی گردن و شکم قرار می دهند انجام می شود.

البته در این دوران برای زنان باردار از انجام کارهای پر خطر و پر ریسک باید اجتناب کرد.

یک شایعه هم که در بین زنان باردار وجود دارد این است که با بارداری و در دوران بارداری پوسیدگی دندان ها بیشتر می شود که این باور غلط است.

شاید زنان به دلیل بی حوصلگی که در این دوران زیاد هم می شود و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان باعث افزایش پوسیدگی و از بین رفتن دندان شود و اگر نه حاملگی با خراب شدن دندان هیچ رابطه ای ندارد.

اگر التهاب و تورم لثه در زنان باردار افزایش پیدا کرد حتما با مراجعه به دندانپزشک زودتر به برطرف کردن آن اقدام کنند و حتما زنانی که تصمیم به بارداری دارند قبل از بارداری از سلامت کامل دهان و دندان خود آگاه باشد.

داروهای مجازی که زنان باردار برای تسکین درد دندان می توانند مصرف کنند استامینوفن ساده و آمپی سیلین است که مصرف آن ها هم باید با تجویز پزشک باشد و از مصرف خود سرانه آن پرهیز کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *