کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / مزایا و فواید ایمپلنت دندان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

مزایا و فواید ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت, فواید ایمپلنت, ایمپلنت دندان, مقالات ایمپلنت دندان, مطالب دندانپزشکی

مزایا و فواید ایمپلنت دندان

روش پانچینگ یک روش درمانی جذاب برای بیمارانی است که به دنبال خلاص شدن از دست دندان های مصنوعی خود هستند و نیز افرادی که دندان های آنها افتاده و نیاز به ترمیم کامل دندان های فک بالا و یا فک پایین خود دارند. در این روش، فقط از چهار ایمپلنت در هر فک برای حمایت از کل دندان های جایگزین شده استفاده می شود. این روش درمانی در حالتی انجام می شود که بیمار نیمه خواب است و بهترین بخش این روش درمانی بدون درد بودن و امکان دریافت مجموعه کامل دندان های جایگزین در طول ۲۴ ساعت است.

روش های مدرن کاشت ایمپلنت راهکار مناسب برای درمان بیمارانی است که با مشکل از دست دادن دندان های خود مواجه شده و دندان های مصنوعی سنتی هرگز نمی توانند کیفیت زندگی آنها را به مقدار کافی افزایش دهد.

انجام این کار با استفاده از ابزارهای مصنوعی که بطور محکم در محل با چهار ایمپلنت دندان قرار می گیرند (روش پانچینگ) امکان پذیر می شود. این روش نه تنها می تواند راحتی و امنیت بیمار را در رابطه با دندان های از بین رفته فراهم کند، بلکه علاوه بر این بطور خاص برای حفظ استخوان فک نیز اهمیت دارد.

علاوه بر دریافت یک مجموعه کامل دندان های سفارشی در طول یک روز، یکی از مزیت های دیگر روش پانچینگ امکان از بین بردن نیاز به استفاده از پیوند استخوان است. پیوند استخوان یک عمل جراحی مورد نیاز در اکثر درمان های سنتی مورد استفاده برای جایگزین کردن استخوان های از بین رفته در فک انسان است.

روش پانچینگ ناراحتی و مشکلات روزمره مربوط به استفاده از دندان های مصنوعی را از بین می برد و بیمار می تواند دوباره به راحتی غذاهای مورد نظر خود را مشابه دندان های طبیعی مصرف نماید. این روش یک راهکار پیشرفته برای درمان دندان های از بین رفته و آسیب دیده است.

روش درمان

رویکردهای سنتی برای بازیابی قوس کامل دندان ها معمولاً شامل پیوند استخوان، استفاده از شش ایمپلنت یا بیشتر، و دوره درمان ۱۸ ماهه است. این فرآیند به معنی اینست که بیمار باید یک دوره طولانی را بدون دندان سپری کند یا از دندان های مصنوعی موقت برای یک سال یا بیشتر استفاده نماید.

در روش ایمپلنت دندان پانچینگ، بیمار لازم است یک یا دو جلسه ملاقات در مطب دندان پزشک داشته تا به این ترتیب اطلاعات مورد نیاز برای طرح درمان مورد نظر را جمع آوری نماید (برای مثال اسکن CAT، عکس برداری رادیولوژی، قالب گیری، و عکس گرفتن). پس از این جلسات مشاوره، پزشک زمان بندی لازم را برای جراحی ایمپلنت انجام می دهد و دندان های جدید در طول ۲۴ ساعت تهیه شده و وضعیت آنها با توجه به دهان بیمار اصلاح و هماهنگ می شود (حتی زمانی که کشیدن دندان ها لازم و ضروری باشد).

لازم است بیمار برای انجام معاینات دوره ای در طول چند هفته تا چند ماه بعد به مطب دندان پزشک مراجعه نماید. پس از گذشت حدود شش ماه، هنگامی که لثه ها بطور کامل بهبود پیدا کرده و ایمپلنت ها به ساختار استخوانی جوش خورد، یک قالب جدید از دهان بیمار تهیه شده و یک مجموعه دندان کامل، قوی، و دائم برای بیمار تهیه می شود و وضعیت این دندان ها با توجه به شرایط دهان بیمار به نحو مناسب هماهنگ می شود. انجام این کار می تواند این اطمینان را فراهم کند که دندان ها برای مدت طولانی برای بیمار قابل استفاده هستند و حداکثر حفاظت، زیبایی و عملکرد را برای بیمار فراهم می نمایند.

تمام چهار ایمپلنت تیتانیوم در استخوان فک قرار گرفته و رشد استخوان در اطراف ایمپلنت می تواند وضعیت ایمپلنت را در دهان تثبیت نماید. فقط با استفاده از چهار ایمپلنت، دندان پزشک می تواند با کمترین سطح تهاجم و حداقل زمان، وضعیت بیمار را درمان نماید.

هنگامی که ایمپلنت در محل قرار گرفت، دندان پزشک اتصالات لازم را برای جایگزین کردن دندان های جدید به صورت ایمن در محل به آنها متصل می کند. در ادامه دندان پزشک می تواند دندان های جایگزین را در محل قرار داده و برای راحتی و زیبایی بیشتر خنده های بیمار، آنها را اصلاح نماید.

مزایای اصلی استفاده از ایمپلنت به شرح زیر هستند:

بهبود ظاهر

ایمپلنت های دندان می توانند ظاهر و احساسی مشابه دندان های طبیعی داشته باشند و به خاطر طراحی خاص آنها برای جوش خوردن در استخوان، می توانند نتایج دائمی برای بیمار به همراه داشته باشند.

بهبود وضعیت صحبت کردن

دندان های مصنوعی ضعیف و دندان هایی که در دهان به صورت محکم قرار نمی گیرند، می توانند باعث اختلال در وضعیت صحبت کردن فرد یا اشکال در ادای کلمات شوند. ایمپلنت های دندان به بیمار اجازه می دهد بدون نگرانی صحبت نماید.

راحتی بیشتر بیمار

به خاطر اینکه این دندان ها بخشی از بدن بیمار می شود، می تواند ناراحتی بیمار را با از بین بردن دندان های مصنوعی متحرک از بین ببرند.

راحتی بیشتر در هنگام غذا خوردن: دندان های مصنوعی نامناسب می تواند مشکلات جویدن غذا را برای بیمار ایجاد نمایند. به هر حال، عملکرد ایمپلنت های دندان مشابه دندان های طبیعی است و به بیمار امکان می دهد با اعتماد به نفس و بدون درد غذاهای مورد نظر خود را بخورد.

افزایش اعتماد به نفس

ایمپلنت های دندان می توانند وضعیت خندیدن فرد را به حالت طبیعی باز گردانده و احساس بهتری را برای فرد نسبت به وضعیت خود ایجاد نماید.

دوام و ماندگاری

ایمپلنت های دندان بسیار با دوام هستند و بیمار می تواند برای سال های طولانی از آنها استفاده نماید. با مراقبت صحیح از ایمپلنت ها، امکان استفاده از آنها برای تمام عمر وجود خواهد داشت.

راحتی

ایمپلنت می تواند ناراحتی های خاص بیمار به خاطر نیاز به خارج کردن آنها از دهان و نیز نیاز به چسب های مخصوص برای نگه داشتن آنها در محل را بر طرف نمایند.

بهبود سلامت دهان

ایمپلنت های دندان نیازمند اصلاح وضعیت سایر دندان ها نیست، در حالی که هنگام استفاده از پل دندان لازم است وضعیت دندان ها اصلاح شود. به خاطر اینکه دندان های مجاور برای حمایت از ایمپلنت اصلاح نمی شوند، بخش بیشتری از دندان های طبیعی در هنگام استفاده از ایمپلنت دست نخورده و سالم باقی می مانند و به این ترتیب سلامت بلند مدت دهان و دندان تامین می شود. علاوه بر این، ایمپلنت های خاص دسترسی ساده تر به دندان ها و بهبود بهداشت دهان را برای بیمار امکان پذیر می نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *