کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / مسواک زدن بعد از نخ دندان کشیدن بهتر است
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

مسواک زدن بعد از نخ دندان کشیدن بهتر است

مسواک زدن, نخ دندان کشیدن, مسواک, نخ دندان

مسواک زدن بعد از نخ دندان کشیدن بهتر است

دندانپزشک به بیمارانش توصیه می کند که برای از بین بردن پلاک بین دندان ها، قبل از مسواک حتما از نخ دندان استفاده کنند. این امر موجب می شود که مسواک، باکتری ها و باقی مانده های خارج شده توسط نخ را از محیط دهان خارج نماید.

آنچه اهميت دارد اين است حتما روزي يک بار از نخ دندان استفاده کنيد. بسياري از مردم از هر دو روش استفاده مي‌کنند و نتيجه يکساني هم داشته است.

بيشتر دندانپزشکان معتقدند اگر از هرکدام از اين دو روش استفاده مي‌کنيد و در ۱۰ سال گذشته دندا‌‌ن‌هايتان سالم بوده‌اند لازم نيست روشتان را عوض کنيد. به هر حال، استفاده از نخ دندان براي سلامت دندان‌ها و لثه مفيد است و باعث کاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي لثه، پوسيدگي دندان و از بين رفتن بوي بد دهان مي‌شود اما يک تحقيق جديد نشان مي‌دهد که وقتي از نخ دندان استفاده مي‌کنيد همه پلاک‌ها از بين نمي‌روند و ممکن است پلاک‌هايي که به نخ دندان چسبيده‌اند در دهان شما باقي بمانند، در حالي که اگر بعد از استفاده از نخ دندان مسواک بزنيد همه اين پلاک‌ها از بين مي‌روند.

از ديگر مزاياي استفاده از نخ دندان اين است که فلورايد موجود در خمير دندان در بين دندان‌هاي شما، جايي که قبلا پلاک بوده است، قرار مي‌گيرد. پس اگرچه تفاوت چنداني بين ترتيب و توالي استفاده از نخ دندان و مسواک نيست، اما در مجموع مي‌توان اين‌طور توصيه کرد که مسواک زدن بعد از نخ دندان کشيدن اندکي بهتر از نخ دندان کشيدن بعد از مسواک زدن است.

دندانپزشکی شبانه روزی هروی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *