کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / پزشکی و سلامت / نکات مهم درباره آرایش و زیبایی بانوان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

نکات مهم درباره آرایش و زیبایی بانوان

آرایش زنان, مجله زیبایی

پاک کردن آرایش

اگر آرایش را از روی صورتتان پاک نکنید، احتمال خشک شدن پوست نیز قوت خواهد گرفت. محصولات آرایشی تا حدی از عوامل خشک کننده استفاده می‌کنند، مخصوصا محصولات بر پایه ی روغن. به همین دلیل است که توصیه می‌شود پس از پاک کردن آرایشتان، صورتتان را نیز مرطوب کنید.

آیا معمولا شب را با آرایش سپری می‌کنید؟ اگر چنین است، بدانید که شما تنها نیستید. میلیون‌ها خانمی که روزانه در سراسر دنیا به هر دلیلی آرایش می کنند، شب را با آرایش صبح می‌کنند، این کار باعث خواهد شد منافذ پوستتان مسدود شود! با وجود لوازم آرایش هایی که ادعا می‌کنند فرمول آن‌ها با منافذ پوست بدرفتاری نمی‌کند، کماکان امکان مسدود شدن منافذ پوست وجود دارد، مخصوصا اگر زمان زیادی بر روی پوست بماند.

نکات مهم درباره آرایش و زیبایی بانوان

مسدود شدن منافذ پوست، نه تنها پوست را مستعد ایجاد جوش می‌کند، بلکه باعث خواهد شد تا پوست شما چرکین و زننده شود! به همین منظور، برای اینکه از هر گونه مشکلات پوستی دور بمانید، خیلی مهم است که هر روز، پیش از اینکه به رختخواب بروید آرایش خود را پاک کنید. دلیل این اتفاق خیلی ساده است. وجود آرایش، توانایی پوست برای تمیز کردن خودش را کاهش می‌دهد. زمانی که ما می خوابیم، بدن ما بصورت طبیعی سموم را از طریق منافذ پوست بیرون می‌راند.

اگر منافذ پوست پوشانده شده باشند، فرایند سم زدایی آن طور که باید اتفاق نخواهد افتاد و این چنین پوست شما به سختی تنفس خواهد کرد.

از پاک کننده ی آرایش چشم ملایم استفاده کنید

زمانی که می‌خواهید آرایش دور چشمانتان را پاک کنید، باید اطمینان حاصل کنید که از محصولات ملایم استفاده می نمایید. چشمان شما بسیار حساسند و استفاده از مواد شیمیایی ناملایم در اطراف چشم باعث ایجاد مشکلات پوستی خواهد شد.

صورتتان را بخور دهید

هفته‌ای یک بار، باید صورتتان را در معرض بخار قرار دهید. سرتان را روی یک‌کاسه ی حاوی آب داغ قرار دهید، و حوله ای هم روی سرتان بیندازید تا دور کاسه را نیز بپوشاند. با این کار صورتتان را بخور می‌دهید که باعث خواهد شد تا منافذ پوست صورتتان باز شود. این کار همچنین باعث سست شدن آرایشتان نیز می‌شود، که پاک کردن آرایش را راحت تر خواهد کرد.

صورتتان را بشویید

سپس باید صورتتان را با یک پاک کننده ی ملایم بشویید. این کار باعث خواهد شد تا حداکثر آرایشتان پاک شود. حواستان باشد که بصورت مستمر از اسکراب استفاده نکنید، این کار باعث می‌شود به پوستتان آسیب وارد شود. در آخر هم به صورتتان آب خنک بزنید و به پوست صورتتان مرطوب کننده بمالید.

تاریخ انقضا لوازم آرایشی

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که محصولات آرایشی تان تا حد ممکن باقی خواهند ماند، مطمئن شوید که آن‌ها را به درستی نگهداری می‌کنید. درب آن‌ها را محکم ببندید، و در محیطی به دور از گرما و رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری نمایید. با این مراقبت ها می‌توانید محصولات خود را برای ماه ها یا حتی سال‌ها نگهداری نمایید.

تا بحال به این فکر کرده‌اید که محصولات آرایشی هم منقضی می‌شوند؟ محصولات آرایشی از مواد شیمیایی و طبیعی ساخته شده‌اند که پس از مدتی منقضی شده و باکتری های خطرناکی در آن رشد می‌کنند، به این معنی که ممکن است از آن پس به پوست و چشمان شما آسیب برسانند!

اکثر مارک های محصولات آرایشی، تاریخ انقضا بر رویشان حک شده است. به ویژه، تاریخ حک شده در زیر یا اطراف فونداسیون خود را چک کنید، چرا که استفاده از چنین محصولات آرایشی تاریخ گذشته ممکن است پوست را تحریک کرده و برای جوش زدن آماده کند. همچنین ممکن است از جدا شدن مایع متوجه انقضای محصول شوید بطوری که روغن در پایین نشست کرده و رنگ به بالا رفته است. این فونداسیون بی اثر میباشد و روی پوستتان میماسد و ممکن است منافذ پوستتان را مسدود نماید.

ریمل را هرگز نباید بیش از ۶ ماه پس از خرید نگهداری کنید، حتی اگر هنوز تازه بنظر برسد و خشک نشده باشد. استفاده از ریمل فاسد و منقضی باعث خواهد شد تا چشمانتان آزار ببینند یا حتی شرایط بوجود آمدن ورم ملتحمه فراهم گردد.

کانسیلر هم بخاطر غلظت و انسجامش ۱۲ ماه عمر دارد، این خاصیت اجازه نمیدهد که باکتری ها به سرعت شکل بگیرند. رژ لب‌ها هم معمولا تا ۱۲ ماه سالم می‌مانند، و اگر شب‌ها آن‌ها را در یخچال نگهداری کنید، حتی عمرشان بیشتر هم می‌شود! اگر متوجه شدید که رژ لبتان بو یا طعمی غیر عادی پیدا کرده است، وقتش فرا رسیده که آنرا دور بیندازید.

سایه چشم و محصولات پودری، حدود ۳ سال عمر خواهند کرد، چرا که فرم پودری آن‌ها مانع از رشد باکتری می‌شود. برای اینکه عمر مداد خط چشم را بیشتر کنید، آنرا به کرات بتراشید تا پوشش بیرونی مداد تراشیده شود. اگر از مدادهای خود هم به درستی نگهداری کنید، حدود ۳ سال باقی خواهند ماند.

نکات مهم درباره آرایش و زیبایی بانوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *