کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی 6654654
خانه / دندانپزشکی / همه چیز درباره نگین دندان + هزینه و قیمت نگین دندان
دکتر دندانپزشک 56464 (1) متخصص دندانپزشکی کودکان 55464654 متخصص ایمپلنت 54654 دندانپزشکی زیبایی دندان پزشک زیبایی, ایمپلنت و جراح دندانپزشکی 5456465

همه چیز درباره نگین دندان + هزینه و قیمت نگین دندان

نگین دندان

دندانپزشکی شبانه روزی هروی: برای چسباندن نگین دندان دو روش وجود دارد؛ یک روش این است که دندانپزشک با وسایل چرخنده و برنده مقداری از مینای سطح دندان‌تان را برمی‌دارد، بنابراین مینای دندان شما اندکی خراش برداشته و نازک‌تر می‌شود. مینا مقاوم‌ترین ماده بدن است که از ساختمان‌های دندان محافظت می‌کند. سپس سطح دندان‌تان با اسید مخصوصی شسته می‌شود که این اسید نیز تا اندازه‌ای مواد معدنی مینای محکم دندان را حل کرده و سطح مینا را سوراخ‌سوراخ می‌کند.

درنهایت نگین با استفاده از چسبي مخصوص و با مواد پرکننده همرنگ دندان به دندان‌تان چسبیده می‌شود. در روش دوم نیازی به تراش دندان وجود ندارد و فقط نگین با چسب ویژه به سطح دندان می‌چسبند. در این روش نگين يا به‌صورت يكبار مصرف يا به مدت زمان طولاني چسبانده می‌شود. آنهايي كه يكبار مصرف هستند، به‌مدت ۶ ماه تا يك‌سال كارايي خواهند داشت و مي‌توان اين نوع نگين‌ها را با يك وسيله نوك تيز از دندان جدا کرد، نگين‌هايي كه دائمي روي دندان نصب مي‌شوند، فقط بايد توسط پزشك متخصص جدا شوند، زيرا در غير اين صورت به دندان‌ها آسيب جدي وارد مي‌شود.

نگین‌ها از چه جنسی هستند؟

نگین‌ها جنس و شکل‌های متفاوتی دارند. این نگین‌ها از جنس طلا، کریستال‌های گران‌قیمت و کریستال‌های ارزان‌قیمت، اشکال پلاستیکی تزئینی و براق هستند که هر کدام به نحوی نمای زیبایی به لبخند می‌دهند. بعضی نگین‌ها كریستالی هستند (سفید یا رنگی) این‌گونه نگین‌ها یك سطح صاف در زیر دارند كه از آن سمت توسط چسب‌های مخصوص به سطح دندان می‌چسبد. از انواع دیگر نگین‌ها نمونه‌های طلاست كه به اشكال متفاوت فرم داده شده‌اند كه بنا به سلیقه شخصی انتخاب می‌شوند. بعضی دیگر از آنها، نگین به همراه طلاست كه در وسط شكل خاصی از جنس طلا یك نگین كریستال وجود دارد.

از کجا بخریم؟

نگین‌هایی را که قصد دارید روی دندان‌تان بچسبانید، از شرکت‌های سازنده معتبر و تایید شده، تهیه کنید. «بازار کاوه» در ایران که بورس لوازم دندانپزشکی در ایران است، مکانی است که شما می‌توانید مجموعه‌ای از نگین‌ها در رنگ‌ها و جنس‌های گوناگون و ساخت شرکت‌های گوناگون را در این مکان پیدا کنید. فراموش نکنید که کیفیت نگین و جنس کریستال آن در ظاهر زیبای آن، دوام و بهداشت آن موثر است. اگر در خرید نگین تخصص ندارید، می‌توانید از دندانپزشک‌تان بخواهید که این نگین را برای‌تان تهیه کند. نگین‌های بهتر، زوایای گردتر و صاف‌تری دارند که پلاک میکروبی‌ کمتری را در اطراف‌شان جمع می‌کنند.

دندان‌‌ها پوسیده می‌شوند؟

كاشت نگين به بافت دندان آسيبي نمي‌رساند اما به مرور زمان باعث پوسيدگي دندان مي‌شود. نگين‌هايي كه روي دندان كار گذاشته مي‌شوند، دارای انواع و اقسام گوناگوني هستند، جنس آن‌ها بستگي به انتخاب و سليقه افراد دارد.  استفاده از ژل اسيد فسفوريك از عوارض كاشت نگين روي دندان‌هاست، چراکه اين اسيد باعث آسيب رساندن به ميناي دندان شده و به‌تدريج باعث تغيير رنگ دندان مي‌شود. نازك شدن ميناي دندان يكي ديگر از عوارض کاشت نگين است و مشاهده شده‌ که کاشت نگين در بعضي موارد ترك‌هاي ميكروسكوپي را ايجاد مي‌كند كه باعث شكستگي دندان مي‌شود. نگين کاشته شده روي دندان با مسواك زدن از بين نمي‌رود و بايد توسط دندانپزشك برداشته شود در غير اين صورت ممکن است باعث شکستگي دندان شود.
مهم این است که مردم بدانند کاشت نگين توسط آرايشگران را غيرمجاز است و می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *